Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Organizuota lietuvių gauja ilgą laiką plėšikavo Europos ūkiuose

Autorius: Agroeta
Labai svarbu, kad ūkininkai GPS antenas numontuotų, jei jos nėra naudojamos ir taip sumažintų vagystės riziką.
Labai svarbu, kad ūkininkai GPS antenas numontuotų, jei jos nėra naudojamos ir taip sumažintų vagystės riziką.
Printer Friendly, PDF & Email

Bendradarbiaujant Vokietijos ir Jungtinės Karalystės policijai pavyko sulaikyti lietuvių nusikaltėlių gaują, kuri plėšikavo daugelyje Europos šalių. Pranešama, kad per specialią operaciją pas nusikaltėlius rasta mažiausiai 80 palydovinio pozicionavimo sistemų GPS ir kitos įrangos, išplėštos iš žemdirbių traktorių. Net 23 įrangos komplektai buvo pavogti Jungtinėje Karalystėje.

Britų žemdirbiai teigia, kad šiemet vien Rytų Anglijoje buvo apiplėšti 40 traktorių, tačiau pas nusikaltėlius buvo rasta ne visa įranga. Vien britai nuostolius vertina apie 500 000 Eur. 

„GPS įrangos vagystės labai populiarios tarp nusikaltėlių, nes jos atneša maksimaliai greitą naudą. Tai labai paklausi prekė juodojoje rinkoje“, – aiškina detektyvas Chris Piggot‘as. Jis yra nusikaltimų žemės ūkio technikos sferoje policijos ekspertas.

Nusikaltėliai esą stengiasi visą vogtą įrangą kuo skubiau parduoti atgal į JAV, iš kur ji dažniausiai ir atkeliauja.

Pasak Ch. Piggot‘o, labai svarbu, kad ūkininkai GPS antenas numontuotų, jei jos nėra naudojamos ir taip sumažintų vagystės riziką. „Nusikaltėliams neišvengiamai bus sunkiau jums pridaryti žalos“, – teigia jis.

Ūkininkams siūloma aktyvuoti saugos PIN kodus, o senesniuose modeliuose, kurie neapsaugoti PIN kodu, vertėtų nenuvalomais dažais užrašyti ūkio pavadinimą ant GPS įrangos komplekto. Tai vagims suvaržys sistemų pardavimo galimybes, o policija lengviau galės rasti ūkį, kuris nukentėjo nuo ilgapirščių.

Nevertėtų ir pasitikėti pardavėjais, siūlančiais įsigyti naudotas GPS sistemas internetu. Paprastai tokie pardavėjai prisidengia išgalvotais vardais. Tad tokių pardavėjų reikėtų prašyti, kad jie nufotografavę atsiųstų GPS sistemų serijinius numerius. Taip esą galima būtų patikrinti, ar įranga nėra vogta.

Facebook komentarai