Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Nuvirto kaimyniniame sklype esantis medis, kurio neapsiima sutvarkyti valdžia – žmogus ėmėsi iniciatyvos pats

Autorius: Agroeta
Nuvirto kaimyniniame sklype esantis medis, kurio neapsiima sutvarkyti valdžia – žmogus ėmėsi iniciatyvos pats
Nuvirto kaimyniniame sklype esantis medis, kurio neapsiima sutvarkyti valdžia – žmogus ėmėsi iniciatyvos pats
Printer Friendly, PDF & Email

Kupiškyje Vytauto g. 23 name gyvenantį Arūną Bižį antrą kartą per šiuos metus aplankė nelaimė. Pavasarį užsidegė namas, o praėjusio pirmadienio naktį vyras sėdėdamas balkone išgirdo keistą traškesį. Pasirodo, griuvo kaimyno liepos vienas kamienas. Virsdamas jis atsirėmė į garažą ir namą, sugadino abiejų pastatų stogus. A. Bižys sakė, kad toks įvykis dar nebaisi bėda: pats liko sveikas, gyvas, pašaliniai nenukentėjo. Blogiausia tai, kad vyras kreipėsi ir į ugniagesius-gelbėtojus, ir į Savivaldybę, bet iš šių valstybinių institucijų pagalbos nesulaukė – svetimą medį turėjo sutvarkyti pats. Be to, liepa auga kaimynų kieme, nors ir privačiose valdose, bet tarsi niekieno.

Kai atvykome pas pašnekovą, jis su geru draugu Laimontu Skrupskiu tvarkė nuvirtusią liepą. Buvo likę tik šakos ant garažo stogo. Namo šeimininkas sakė, kad šis medis nuvirto pirmadienio naktį. Net laiką tiksliai atsimena – 23.15 val. „Sėdėjau balkone: tylu, ramu, nė menkiausio vėjelio, girdėjosi tik paukščių čiulbėjimas. Staiga išgirdau traškėjimą, galvojau, vėl dega namas. Bet tada pasigirdo šlumštelėjimas ir žiūriu – kaimyno liepa gražiai nusileidusi ant namo stogo“, – pasakojo vyras.

Toliau, pasak jo, prasidėjo visi biurokratiniai neaiškumai. Apie įvykį pirmiausia pranešė ugniagesiams-gelbėtojams.

„Jie atvažiavo, teritoriją aptvėrė „Stop“ juosta, bet medžio nenupjovė. Atseit, turimomis priemonėmis negali to padaryti. Tada kitą dieną kreipiausi į Savivaldybės vyresnįjį specialistą Dainių Janušką. Mačiau, kad jis stengėsi man padėti, būtų ir komunalininkus iškvietęs, kad sutvarkytų nulūžusį medį, tik jie nevažiavo, nes nėra, kam išrašyti sąskaitą. Be to, neaišku, kieno yra kaimyninė sodyba. Vienas sklypo savininkas miręs, antras – emigravęs į užsienį. Internetu susisiekiau su emigravusio kaimyno atžala ir papasakojau apie įvykį. Man buvo atsakyta, kad jis neturi nuosavybės teisės dokumentų, todėl kiemas, kur auga liepa, jiems kol kas faktiškai nepriklauso“, – kalbėjo A. Bižys.

Vilė LEŠČINSKIENĖ, „Kupiškėnų mintys“

Facebook komentarai