Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Nustatyta riba: vienas subjektas negalės gauti daugiau kaip 150 000 eurų tiesioginių išmokų

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Penktadienį Žemės ūkio ministerijoje pasirašytas Pagrindinės tiesioginės išmokos  mažinimo tvarkos aprašas, apribojantis Europos Sąjungos skiriamą tiesioginių išmokų pagrindinės išmokos sumą, skiriamą vienam subjektui per metus, iki 150 tūkst. eurų. Šis įsakymas taikomas 2019 m. metais paraiškų teikimo laikotarpiu pateiktoms paraiškoms.

Nuo 2019 m. Lietuva pradeda taikyti Europos Sąjungos (ES) išmokų lubas. Po ilgų diskusijų su ūkininkų bendruomene, politikais ir mokslininkais buvo nutarta apriboti ES skiriamą tiesioginių išmokų pagrindinės išmokos sumą, skiriamą vienam subjektui per metus, iki 150 tūkst., eurų. prieš tai atskaičiuojant faktiškai išmokėtus atlyginimus ir su tuo susijusius mokesčius. Išmokų mažinimas taikomas juridiniams ir fiziniams asmenims.

Šiuo metu 23 valstybės ar regionai taiko išmokų mažinimo mechanizmą. Iš jų 9 valstybės iš paramos sumos atskaičiuoja sumokėtus atlyginimus, 15 valstybių pasirinko mažiausią galimą mažinimą - didesnę kaip 150 tūkst. Eur sumą mažina 5 procentais, 9 valstybės pasirinko didžiausią galimą mažinimą – didesnę kaip 150 tūkst. Eur sumą mažina 100 procentų. Lietuva yra tarp šių valstybių, pasirinkusių 100 proc. mažinimą.

Facebook komentarai