Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nuotolinis pasėlių deklaravimas prasidės balandžio 20 d., įprastas – nuo gegužės 4 d.

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo balandžio 20 d. prasidės tik nuotolinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas. Prisijungusieji prie paraiškų priėmimo informacinės sistemos per e-valdžios vartus turės galimybę patys pateikti paraiškas. Įprastas deklaravimas su fiziniais apsilankymais seniūnijose prasidės nuo gegužės 4 d., pranešė Žemės ūkio ministerija.

Kadangi didžioji dalis pareiškėjų naudojasi seniūnijų ir savivaldybių paslaugomis pateikiant paraiškas, įprastas deklaravimas su fiziniais apsilankymais prasidės vėliau  – nuo gegužės 4 d., kad darbuotojai turėtų galimybę pasiruošti, parengti išankstines nuotolines paraiškas.

„Šį savaitgalį Europos Komisija pratęsė mėnesiui deklaravimo laikotarpį. Deklaravimas, kuris dabar buvo numatytas nuo balandžio 20 iki birželio 7 dienos, yra pratęstas iki birželio 22-os, čia tie, kurie yra nevėluojantys, o vėluojantys – iki liepos 17 dienos“, – LRT radijui sakė žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Deklaruoti pasėlius būtina, norint gauti Europos Sąjungos (ES) tiesiogines išmokas. Pasak ministro, pernai tik 2,69 proc. Lietuvos žemdirbių pasėlius deklaravo nuotoliniu būdu – pagalbos teikiant deklaracijas reikia maždaug 80-85 proc. ūkininkų.

A. Palionis atkreipia dėmesį į tai, kad dalį darbų galima atlikti iš anksto, nekontaktuojant su pareiškėjais. Prie nuotolinių mokymų, kaip dirbti su deklaravimo sistema, platformos nerukus galės jungtis tiek žemės ūkio veiklos subjektai, tiek seniūnijų savivaldybių darbuotojai.

„Yra apmokyti nauji savivaldybių ir seniūnijų darbuotojai, nes iš viso yra virš 500 darbo vietų per visą Lietuvą, nuo balandžio 6 dienos bus galima jungtis prie sistemos ir bus jau vaizdo medžiaga su deklaravimo pavyzdžiais, taip pat svarstėme su savivaldybių merais, kaip įrengti darbo vietas, kad jos būtų saugios savivaldybių ir seniūnijų darbuotojams“, – tvirtino A. Palionis.

Pasak ministro, reguliuojant apsilankančiųjų srautą siūloma sudaryti pareiškėjų apsilankymo grafiką, prioritetą skiriant garbaus amžiaus ir kitiems rizikos grupėje esantiems pareiškėjams – juos priimti tuomet, kada yra mažiausia rizika. Tarp apsilankymų rekomenduojama daryti pertraukas, skirtas patalpų vėdinimui.

Pagal galimybes patalpas reikėtų parengti taip, kad jos turėtų pertvaras, būtų kuo arčiau išėjimo ir nesikirstų su kitų ateinančių interesantų srautais. Be to, rekomenduojama prie kompiuterių jungti po du monitorius – vieną skirtą darbuotojui, o kitą – deklaruojančiajam, kad būtų galima išlaikyti atstumą tarp jų. O visus klausimus, dėl kurių nebūtinas fizinis apsilankymas, reikėtų išspręsti telefonu.

Deklaravimo pabaiga nukeliama į birželio 22 d., o paraiškos su vėlavimais bus priimamos birželio 23 d. – liepos 17 d.

Žemės ūkio ministerija pastebi, jog, atsižvelgiant į sunkiai prognozuojamą viruso plitimo perspektyvą bei galimas kovos su juo priemones, pasėlių deklaravimo data ir tvarka dar gali keistis. Pernai 126 tūkst. pareiškėjų deklaravo 2,9 mln. ha žemės ūkio naudmenų, ūkininkai gavo 483,7 mln. eurų tiesioginių išmokų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA