Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nuo sausio priešmokyklinukų laukia nemokamas maitinimas

Autorius: Tauragės žinios
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo sausio 6 d., kai į mokyklų suolus sugrįš moksleiviai, įvedama naujovė. Tauragės rajono savivaldybė dalyvauja bandomajame projekte – priešmokyklinukams bus tiekiamas nemokamas maitinimas. Šį projektą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įgyvendina 49-iose savivaldybėse, lėšų tam skirs ministerija. Be to, kad pietus priešmokyklinukai gaus nemokamai, laukia ir dar viena naujovė – maistą planuojama tiekti dalinio švediško stalo principu.

Kaip žinia, nuo praėjusių metų rugsėjo priešmokyklinukai iš darželių buvo perkraustyti į mokyklas. Iki šiol nemokamą maitinimą gaudavo tik socialiai remtinų šeimų vaikai. Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius, 2019 m. rugsėjo–gruodžio mėn. nemokamas maitinimas (pietūs) buvo skiriamas 52 priešmokyklinukams. Jau nuo sausio 6-osios nemokami pietūs visiems priešmokyklinukams bus tiekiami šiose rajono mokyklose: Martyno Mažvydo (100 priešmokyklinukų), „Šaltinio“ (87), „Aušros“ (17), Tarailių (19) progimnazijose, Jovarų pagrindinėje mokykloje (54), Tauragės r. Žygaičių (17) bei Skaudvilės (24) gimnazijose, iš viso 318 vaikų.

Kaip skelbia savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, mokyklų administracijos turės surinkti priešmokyklinukų tėvų prašymus dėl nemokamų pietų skyrimo.

Pakalbintas M. Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika patvirtino, jog nemokamam maitinimui ruošiamasi, jis bus pradėtas tiekti iškart po mokinių atostogų, nuo sausio 6 dienos.

– Iššūkis nemažas, bet manau, kad viskas bus gerai. Reikia startuoti, žiūrėti, auginti tokią kultūrą. Iš pradžių tieksime maistą dalinio švediško stalo principu, tai yra, pasirinkti vaikai galės kol kas tik daržoves, – kalbėjo direktorius.

M. Mažvydo progimnazijoje priešmokyklinukai maitinami atskiru laiku nuo kitų mokinių, mat jiems nėra pamokų tvarkaraščio. Taigi, niekas iš esmės nesikeis, išskyrus tai, kad tėveliams nebereikės mokėti už mažųjų pietus.

Nemokamiems priešmokyklinukų pietums kompensuoti Tauragės rajone Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skirs 88 445 eurus. Maistą vaikams tieks tie patys tiekėjai, kaip ir ligi šiol.

Kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio nemokamus pietus ketinama tiekti ne tik priešmokyklinukams, bet ir pirmokams visoje Lietuvoje.

Eglė ČERVINSKAITĖ („Tauragės žinios“)

Facebook komentarai