Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nuo rytojaus Lietuvos kaime startuoja paramos priemonė, kuriai skirta itin didelė paramos suma

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Daugiau kaip 35 mln. eurų. Tokia paramos suma skirta nuo lapkričio pradžios pradedamoms rinkti paraiškoms ūkiams, siekiantiems dalyvauti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) veikloje „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) paraiškas šiai priemonei rinks iki gruodžio 31 d., o didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui sieks net iki 200 000 Eur.

Tiesa, yra tam tikrų išlygų, pretenduosiantiems į maksimalią paramos sumą. Pavyzdžiui, į 200 000 eurų paramą pretenduosiantis ūkis turės sukurti ne mažiau kaip 4 darbo vietas, o kompensuojama bus iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Sukūrus vieną darbo vietą, bus skirta iki 50 000 Eur paramos lėšų. Privaloma sukurti ne mažiau kaip 0,5 etato darbo vietą. Viso etato darbo vieta yra ta, kai priimtas darbuotojas išdirba 8 val. per dieną ir 40 val. per savaitę ištisus metus.

Bendra šiai veiklai paramos suma sudaro net 35,7 mln. eurų.

NMA primena, kad į paramą gali pretenduoti projektai, kurie nepriskiriami žemės ūkio veiklai.

„Paramos gali kreiptis privatūs juridiniai bei fiziniai asmenys, nuo paraiškos pateikimo iki paramos sutarties pasirašymo atitinkantys labai mažos ir mažos įmonės statuso reikalavimus, – pabrėžia NMA. – Atkreiptinas dėmesys, jog pareiškėjo tinkamumas gauti paramą vertinamas kartu su susijusiomis įmonėmis, jei tokių turi, o jo dydis nustatomas vadovaujantis Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymu“.

Privatus juridinis asmuo, įsteigtas paraiškos teikimo metais, bus pripažintas tinkamu pareiškėju tuo atveju, jei jo pagrindinis akcininkas yra fizinis asmuo, ataskaitiniais metais vykdęs veiklą pagal verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą.

Paraišką pareiškėjas turi teikti individualiai, partneriai negalimi. Pareiškėju negali būti juridinių asmenų filialai arba atstovybės.

Facebook komentarai