Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nuo pandemijos nukentėjusiems paukščių augintojams ir perdirbimo įmonėms – 12 mln. eurų

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Europos Komisija patvirtino 12 mln. eurų Lietuvos paramos paukštininkystės sektoriaus gamintojams bei perdirbėjams, nukentėjusiems nuo koronaviruso protrūkio, schemą. Priemonė buvo patvirtinta pagal laikinąją valstybės pagalbos sistemą.

Viešoji parama tiesioginių dotacijų forma bus skirta paukščių augintojams ir paukštienos perdirbimo įmonėms. Šia parama siekiama užtikrinti pakankamą kapitalą tiems paukščių augintojams, kurie patyrė ne mažesnius kaip 5 proc. visų vidutinių pajamų nuostolius 2020 m. spalio mėn., palyginti su 2017–2019 m. spalio mėn., ir perdirbimo įmonėms, kurios patyrė ne mažesnius kaip 5 proc. visų vidutinių pajamų nuostolius 2020 m. liepos–rugsėjo mėn., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2017–2019 metais. Priemonės tikslas – spręsti likvidumo problemas ir tęsti veiklą per koronaviruso protrūkį ir po jo. Priemonė bus taikoma daugiau kaip 1000 įmonių.

Europos Komisija nustatė, kad Lietuvos schema atitinka Laikinojoje sistemoje nustatytas sąlygas: parama neviršys 100 000 EUR vienai įmonei, veikiančiai pirminiame žemės ūkio sektoriuje, arba 800 000 EUR vienai įmonei, veikiančiai žemės ūkio produktų perdirbimo srityje, ir bus suteikta ne vėliau kaip 2020 m. gruodžio 31 d. Tuo remdamasi Europos Komisija patvirtino priemonę pagal ES valstybės pagalbos taisykles.

Facebook komentarai