Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nuo gruodžio algų negaunantiems siauruko darbuotojams – šviesa tunelio gale

Autorius: Nyksciai.lt
Aukštaitijos siaurasis geležinkelis
Aukštaitijos siaurasis geležinkelis
Printer Friendly, PDF & Email

Praėjusių metų pabaigoje paaiškėjo, kad sunkios finansinės problemos slegia Anykščių siaurąjį geležinkelį. Sausio pradžioje kalbant su rajono meru Sigučiu Obelevičiumi, jis patvirtino, kad geležinkelio problemos sprendžiasi labai sunkiai. 

„Susisiekimo ministerija lyg ir nori atsisakyti savo dalininko teisių „Lietuvos geležinkeliai“ šių teisių prisiimti taip pat nenori. Dar yra kalbos, kad Susisiekimo ministerija savo dalį nori padalinti į tris dalis: Anykščių, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybėms. Susisiekimo ministerija sutinka palikti 200 000 eurų dotacijos, jei trys savivaldybės sutiks prisiimti atsakomybę už siauruką. Tuomet mums iš savivaldybės biudžeto tektų skirti apie 50 000 eurų, bet tokios sumos užtektų ik minimaliam išgyvenimui. O kur dar infrastruktūros išlaikymas?“ – tuokart kalbėjo meras, pridurdamas, kad dar teks derėtis su Susisiekimo ministerija ir „Lietuvos geležinkeliais“ dėl galimų kitokių variantų.

Vasario 20 dieną rajono meras Sigutis Obelevičius  lankėsi LR Seime, kur su atsakingais asmenimis buvo sprendžiamas VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ likimas.  Sekančią dieną „Nykščiai“ klausė mero, ką pavyko sutarti ir koks likimas laukia siauruko?

„Susitikime dalyvavo naujasis susisiekimo viceministras Valdas Klimantavičius, vicekancleris Alminas Mačiulis bei kiti atsakingi asmenys. Vakar, galima sakyti, kad susiderėjome, šiai dienai priimti sprendimai – bene geriausiais variantas. Susisiekimo ministerija liko siauruko dalininku, savivaldybėms turto neperduoda. Strateginiuose planuose Susisiekimo ministerija įsirašė, kad siaurukui skirs ne 200 000, o 300 000 eurų dotaciją. Kalba buvo apie tai, kad ir savivaldybės prisidės. Susitikime buvo ir „Lietuvos geležinkelių“ atstovai, dar buvo sutarta, kad siaurukas su jais pasirašys sutartį, pagal kurią „Lietuvos geležinkeliai“ prisidės prie siaurojo geležinkelio infrastruktūros tvarkymo ir reklamos. Šiandien, galbūt,  bus jau paruošta sutartis tarp Susisiekimo ministerijos ir siauruko apie lėšų pervedimus. Pagal naują sutartį kas ketvirtį pinigus ministerija tiesiogiai perves siaurukui. Pagal ankstesnę sutartį, pirmiausia pinigai ateidavo į savivaldybės sąskaitą, tada pervesdavome siaurukui, tai užtrukdavo.  Šiai dienai dar ne visi siauruko darbuotojai gavo algas už gruodžio mėnesį. Dabar, manau, viskas pajudės į gerąją pusę, gal išgyvensime“, –  pasakojo meras apie tai, ką pavyko suderėti su valdžios atstovais Seime.

Dalina RUPINSKIENĖ ("Nykščiai")

Facebook komentarai