Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Norima tobulinti žemės paėmimo strateginiams projektams tvarką

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Susisiekimo ministerija siūlo gerinti žemės paėmimo visuomenės poreikiams tvarką, taip užtikrinant sklandų ypatingos valstybinės reikšmės projektų įgyvendinimą ir kartu teisingą atlyginimą žemės savininkams. Įstatymų pakeitimų projektus trečiadienį posėdyje svarstys Vyriausybė.

Ministerija teigia, kad dabartinis reguliavimas neužtikrina greito ir sklandaus svarbių projektų įgyvendinimo, todėl siekiama efektyvinti procesus (žemės paėmimo, projektavimo ir kitko), kartu užtikrinant, kad dėl projektų įgyvendinimo nebūtų pažeisti asmenų teisėti interesai.

„Pavyzdžiui, įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą, pirmame etape (geležinkelio vėžės projektavimo ir statybos) visuomenės poreikiams paimta daugiau kaip 994 ha žemės, teisme nagrinėtos 43 bylos, susijusios su atlyginimo už paimamą žemę dydžio nustatymu“, – rašoma pataisų aiškinamajame rašte.

Pasak jo, šiuo metu prasidėjus antrajam šio geležinkelio projekto etapui (jungiamųjų kelių projektavimo ir statybos), visuomenės poreikiams planuojama paimti daugiau kaip 332 ha žemės, į teismą kreiptasi dėl 47 atvejų.

Pataisomis siekiama, be kita ko, žemės paėmimo procedūras padaryti aiškesnes ir efektyvesnes, siekiama patobulinti asmenų informavimo procesą, numatant elektroninių ryšių priemonių naudojimą.

Planuojama įtvirtinti, kad atlyginimas už visuomenės poreikiams paimamą žemę ar kitą turtą, kai valstybė įgyvendina ypatingos valstybinės svarbos projektus, nėra apmokestinamas gyventojų pajamų ar pelno mokesčiu.

Patvirtinus įstatymų pakeitimus būtų numatyta ir galimybė žemės savininko pageidavimu visuomenės poreikiams paimti daugiau žemės, nei reikia ypatingos valstybinės svarbos projektui įgyvendinti.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA