Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

NMA padalinių vadovai įspėjo, jog dėl sukelto chaoso gali strigti išmokos ir paraiškų vertinimas

Autorius: Agroeta
NMA padalinių vadovai įspėjo, jog dėl sukelto chaoso gali strigti išmokos ir paraiškų vertinimas
NMA padalinių vadovai įspėjo, jog dėl sukelto chaoso gali strigti išmokos ir paraiškų vertinimas
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, gegužės 21 d.) Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) padalinių vadovai ir šios agentūros profesinė sąjunga išplatino pranešimą, siekiant sustabdyti keistus žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio viražus, nukreiptus prieš NMA vadovą Eriką Bėrontą. „Agroeta“ primena, kad praėjusią savaitę E. Bėrontas neteko teisės dirbti su slapta informacija, kuomet į VSD kreipęsis G. Surplys gavo pažymą, rekomenduojančią neleisti E. Bėrontui dirbti su tokia informacija.  

Žemės ūkio ministerija tuomet nekomentavo detaliau informacijos. Esą G. Surplys yra komandiruotėje, o tolesnius sprendimus priims iš jos grįžęs.

Pirmadienį „Agroeta“ pakartotinai kreipėsi į ŽŪM, siekiant sužinoti, kokie buvo realūs motyvai kreipiantis į VSD, tačiau atsakymų negauta iki šiol.

Kad ir kaip ten būtų, NMA vadovai ir NMA profesinė sąjunga išplatino pranešimą, siekiant apginti E. Bėrontą nuo tolesnių G. Surplio veiksmų.

„Praeitą savaitę įvairiuose žiniasklaidos kanaluose pasirodė informaciją, kad Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – NMA) direktorius Erikas Bėrontas prarado teisę dirbti su slapta informacija ir tuo pagrindu galimai negali eiti NMA direktoriaus pareigų, – rašoma kreipimesi. – Pažymėtina, jog Eriko Bėronto vadovavimo laikotarpiu su sumažėjusiu NMA veiklos finansavimu pavyko įveikti daug iššūkių ir pasiekti labai aukštų veiklos rezultatų“.

Toliau minima, kad parama kiekvienais metais išmokama vis didesnė ir vis greičiau, ženkliai sumažintas patikrų ir sankcijų bei skolų skaičius pareiškėjams ir paramos gavėjams.

„Elektronizuotos bei robotizuotos iš esmės visos pagrindinės NMA paslaugos, o NMA darbo kokybė ir patirtis diegiant inovacijas įvertinta tarptautiniu bei ES lygiu“, – akcentuoja rašto autoriai.

Jie pabrėžia, kad buvo įgyvendintos esminės priemonės didinant NMA veiklos skaidrumą ir maksimaliai sumažinant galimos korupcijos apraiškas.

„Atkreiptinas dėmesys, jog per visą Eriko Bėronto 5 metų vadovavimo laikotarpį negautas nei vienas dokumentas su žyma „Slaptai“. Tai yra savaime suprantama, kadangi NMA veiklai yra keliami aukščiausi skaidrumo ir kokybės standartai, todėl tokių dokumentų NMA veikloje tiesiog negali būti. Akivaizdu, kad reikalavimas turėti teisę dirbti su slapta informacija yra formalus ir perteklinis tiek NMA direktoriaus, tiek kitų NMA darbuotojų atžvilgiu“, – sakoma kreipimesi.

Jame teigiama, kad 2018 m. sausio mėnesį E. Bėrontas jau buvo atleistas iš NMA direktoriaus pareigų vadovaujantis tik formaliais, vienasmeniškai subjektyviais vertinamais bei interpretuojamais kriterijais, kuriuos teismas pripažino neteisėtais, gražino E. Bėrontą į pareigas 2018 m. rugsėjo mėnesį bei priteisė kompensaciją.

Aštuonių mėnesių laikotarpis, kai NMA neturėjo vadovo, daugelio darbuotojų prisimenamas kaip laikotarpis, kai NMA prarado inovatyvios lyderės pozicijas tiek ES, tiek Lietuvos instituciniu lygiu, paraiškų administravimas ženkliai sulėtėjo dėl ko ženkliai padidėjo pareiškėjų ir socialinių partnerių skundų, o NMA darbuotojai dirbo stresinėje aplinkoje.

„Svarbu paminėti, jog gegužės-spalio mėnesiais laikotarpis NMA veikloje yra kritinis, kadangi šiuo periodu turi būti sėkmingai surinkta didžioji dalis paramos paraiškų, atlikti visi reikiami patikrinimai ir išmokėtos paramos lėšos. Jeigu NMA veikla ir vėl bus destabilizuota, kils reali grėsmė, jog reikiami atlikti administravimo ir kontrolės veiksmai ženkliai vėluos, dėl ko vėluos ir išmokos ūkininkams“, – teigiama rašte.

NMA padalinių vadovai ir profesinė sąjunga reiškia visapusišką palaikymą NMA direktoriui E. Bėrontui ir prašo žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio priimti teisėtą, pagrįstą ir teisingą sprendimą.

Agroeta

Facebook komentarai