Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

NMA paaiškina: kas ir už ką gaus pereinamojo laikotarpio nacionalinę paramą

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kadangi ūkininkai daug diskutuoja apie planuojamą iki šių metų pabaigos išmokėti pereinamojo laikotarpio nacionalinę paramą už pasėlius ir gyvulius, „Agroeta“ kreipėsi į Nacionalinę mokėjimo agentūra (NMA) detalesnės informacijos dėl gyvulių.

Pasak NMA atstovės Donatos Macevičienės, pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į reikalavimus, kurie keliami išmokų gavėjams.  

Pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos išmokas už bulius pagal 2010-2011 m. gautų specialiųjų išmokų už bulius skaičiaus aritmetinį vidurkį gaus galvijų laikytojai, einamaisiais metais valdoje deklaravę žemės ūkio naudmenas ir pasėlius bei laikantys galvijus.

Išmokoms už bulius bus išmokėta 15 999 bulių laikytojų, o bendra suma sudarys 8,75 mln. eurų.

Savo ruožtu pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos išmokas už karves žindenes ir telyčias gaus tie galvijų laikytojai, kurie 2007 m. kovo 31 d. ŽŪIKVC ŪGRIS buvo įregistravę ir turėję karvių žindenių ir telyčių, vyresnių nei 8 mėn. amžiaus, taip pat einamaisiais metais valdoje deklaravę žemės ūkio naudmenas ir pasėlius, bei laikantys galvijus.

Išmokas už karves žindenes ir telyčias gaus 8 787 galvijų laikytojai. Bendra suma sieks 3,18 mln. Eur.

„Pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos išmokas už ėriavedes gaus tie ėriavedžių laikytojai, kurie laikė ne mažiau nei 12 ėriavedžių savo ar partnerio vardu, yra registruoti valdos valdytojais arba partneriais valdoje, kurioje einamaisiais metais deklaruoti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotai“, – paaiškino D. Macevičienė.

Pasak jos, ėriavedės turėjo būti įregistruotos Ūkinių gyvūnų registre ir suženklintos bei išlaikytos ūkyje 100 dienų (nuo einamųjų metų birželio 1 d. iki rugsėjo 8 d. ).

„Paraiškoje ėriavedžių laikytojai turėjo būti nurodę, jog prašo skirti išmokas už visas valdoje laikomas valdos valdytojo ir (ar) partnerio ėriavedes“, – pabrėžia D. Macevičienė.

Paramą už ėriavedes gaus 1 283 ėriavedžių laikytojai. Bendra suma sudarys 127 tūkst. Eur.

Facebook komentarai