Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

NMA darbuotojai mokėsi apsaugoti pranešėjus

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko didelio darbuotojų susidomėjimo sulaukę nuotoliniai mokymai apie pranešėjų apsaugą. Mokymai buvo organizuojami siekiant supažindinti NMA darbuotojus su asmenų, pranešusių apie pažeidimus įstaigose, teisėmis.

Į gautus pranešimus NMA reaguoja itin operatyviai, o žinios apie pranešėjų apsaugą labai aktualios ir svarbios kiekvienam, norinčiam prisidėti prie skaidraus, aiškaus NMA darbo ir įvaizdžio. Šie mokymai – tai viena iš priemonių puoselėjant vieną kertinių NMA vertybių – skaidrumą.

Mokymų metu buvo pristatytos nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojusio Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatos, pranešėjams taikomos skatinimo ir apsaugos priemonės, keliami reikalavimai pranešimų apie pažeidimus kanalų saugumui ir asmens pripažinimui pranešėju.

Mokymus NMA vedė Generalinės prokuratūros atstovai.

Apie žinomus pažeidimus esami ir buvę NMA darbuotojai gali pranešti užpildydami pranešimo apie pažeidimą formą ir atsiųsdami ją elektroniniu paštu pasitikėjimo.linija@nma.lt .

Teikdamas pranešimą elektroniniu paštu laisva forma darbuotojas turėtų nurodyti, kad pranešimą teikia vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymu. Visa informacija apie pažeidimus pranešusius asmenis yra konfidenciali, o šių asmenų teisinė apsauga užtikrinama, kaip tai numato Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas.

Visi asmenys, turintys informacijos apie galimai nesąžiningus NMA darbuotojų veiksmus, galimą Europos Sąjungos ir valstybinės paramos žemės ūkiui pasisavinimą, piktnaudžiavimo atvejus, apie tai gali pranešti „Pasitikėjimo linija“, paspaudę NMA interneto svetainėje esančią nuorodą arba elektroniniu paštu pasitikėjimo.linija@nma.lt.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA