Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Net karantino metu Kauno rajono ūkininkai ruošiasi pavasario darbams

Autorius: Agroeta
Kauno rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Kauno rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kauno rajonas – žemdirbių kraštas, todėl paskelbus karantiną imta nuogąstauti, ar apribojimai dėl koronaviruso nesutrukdys ūkio darbų, pranešė Kauno rajono savivaldybės administracija.

„Kaimo žmonės visada buvo stiprūs, nebaisios jiems jokios ligos, ištversim ir šią negandą“, – tvirtino Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė.

Ūkininkai, kaip ir kasmet, ruošiasi pavasario darbams: barsto trąšas, planuoja sėjos darbus. „Darbai vyksta pagal visas Vyriausybės nustatytas karantino taisykles. Jeigu ūkininkams reikia kokios nors prekės, viską pristato kurjeriai“, – pasakojo G. Staliūnienė.

Pirmininkė tikino, kad kol kas nė vienas Kauno rajono ūkininkas dėl pagalbos nesikreipė, tačiau su visais bendraujama. Ūkininkai vieni kitus palaiko, jei reikia pagalbos, padeda šeimos nariai.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Raimondas Stankus pasakojo, kad rajone yra daug didelių ir mažesnių ūkių, kurie augina galvijus, kitus gyvulius.

„Dideliuose gyvulių ūkiuose dirba daug samdomų darbuotojų, todėl ūkio priežiūros darbai būtų paskirstyti net jei virusas užkluptų šių ūkių savininkus. Smulkesni ūkininkai bendrauja su kaimynais, giminėmis, žino, kad jeigu prireiks, pagalbos galės prašyti ir seniūnų“, – teigė R. Stankus.

Pagalbos turėtų sulaukti ir naminių augintinių (katės, šunys, kiti smulkūs gyvūnai) savininkai. Savivaldybei padės Kauno regiono gyvūnų globos namai „Nuaras“, dėl paslaugų teikimo ketinama pasirašyti sutartį su naminių augintinių viešučiu.

Facebook komentarai