Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Neprižiūrėti ūkininko galvijai trypia kaimynų daržus. Jis teigia neatlyginsiąs nuostolių

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Printer Friendly, PDF & Email

Socialiniame tinkle „Facebook“ Roberta pasidalino gluminančiomis nuotraukomis, kuriose užfiksuota kaip kaimyno karvės šeimininkauja jos darže. Viskas ištrypta, o į skundus policija nereaguoja. „Agroetai“ moteris pasakojo, kad maždaug 20 karvių bandos išpuoliai jos ūkyje, kuris yra netoli Rumšiškių, vyksta ne vienerius metus.

„Jie kiekvienais metais nesusitvarko su savo karvėmis. Pasėliai būna išguldyti, nuėsti. Jos neprižiūrimos, alkanos. Duoda joms gerti šiltą vandenį, o ir jo kartais net nebūna. Amžina bėda su gyvuliais“, – teigė Roberta. 

a

Paklausta, kodėl nesikreipė į atsakingas institucijas, kad kaimynas pagaliau pradėtų rūpintis gyvuliais ir bent jau sulauktų atsakomybės, Roberta pabrėžė, kad tai daro nuolat, bet instancijos nereaguoja.

„Skusta, kviesta, rašyta, bet niekas nieko nedaro. Karvės toliau neprižiūrėtos, nepašertos. Bardakas, –  tikino Roberta. – Karvės yra žinomo žmogus. Visi jį žino, bet niekas nieko nepadaro“.

Ji taip pat pridūrė, kad asmens giminėje yra dirbantis policininkas, taip pat Rumšiškių seniūnė. 

a

„Agroeta“ susisiekė su kooperatyvo „Dovainonių agroservisas“ valdytoju Albinu Jusu. Jis pripažino, kad tai jo karvės ištrypė kaimynės daržą. „Ir ką man dabar daryti? Vakar purškė javus, tai karvės ir pasileido... Ir šernai tas karves galėjo paleisti“, – teigė A. Jusas.

Apie nuostolių atlyginimą jis nė nesvarsto. „Tarsi aš būčiau tas karves paleidęs. Niekas juk tyčia taip nedaro. O kas atlygina šernų padarytą žalą? Valstybė? Tai tegul valstybė ir atlygina“, – sakė A. Jusas.

Jis pridūrė, kad jei moteris kelia pretenzijas, tegul eina teisman. „Kiek tas daržas kainuoja? 50 eurų. O teisme prašys 500 eurų. Kai kartą esu pamokėjęs, tai dabar visi rėkia..., – aiškino A. Jusas. – Man jų bijoti reikia labiau. Nes jų giminėje kalėjimuose dirba“. 

a

Su Rumšiškių seniūne Eugenija Genevičiene „Agroetai“ susisiekti irgi pavyko. Ji pripažino, kad A. Jusas yra jos brolis. „Reikėtų įvertinti, ar tikrai tie gyvuliai ištrūko. Juk būna įvairių situacijų. Būna, kad žmonės neuždaro elektrinių piemenų ir jei vienas galvijas nuėjo, paskui jį eina visa banda. Jeigu tai brolio kaltė, tai jis ir turi atlyginti“, – pabrėžė E. Genevičienė.

Nusiaubtų daržų ir sodo nuotraukas "Agroetai" atsiuntė ir kita kaimynė, pasibaisėjusi vaizdu 4 valandą ryto.

Facebook komentarai