Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nepaisant Rusijos atakos Odesos uoste, Ukraina toliau rengiasi grūdų eksportui

Autorius: Agroeta
Nepaisant pasirašytos sutarties, rusai vėl apšaudė Odesos uostą.
Nepaisant pasirašytos sutarties, rusai vėl apšaudė Odesos uostą.
Printer Friendly, PDF & Email

„Ukraina rengiasi eksportuoti grūdus per Juodosios jūros uostus, nepaisydama šeštadienį Rusijos raketų atakos prekybos uoste Odesoje“, – sakė Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas.

„Mes nepasitikime Rusija, bet pasitikime savo partneriais ir sąjungininkais, todėl Iniciatyva dėl saugaus grūdų ir maisto gabenimo iš Ukrainos uostų buvo pasirašyta su JT ir Turkija, o ne su Rusija“, – šeštadienį „Facebook“ parašė O. Kubrakovas.

Ukrainos pusė, informavo jis, tęsia techninius pasirengimus pradėti žemės ūkio produkcijos eksportą iš savo uostų, praneša farmer.pl.

Ukrainos ir Rusijos atstovai penktadienį su Turkija ir Jungtinėmis Tautomis sudarė du atskirus „veidrodinius“ susitarimus, kuriais siekiama atblokuoti Ukrainos grūdų eksportą per Juodosios jūros uostus. Taip siekiama užtikrinti saugius jūrų koridorius į tris Ukrainos uostus: Odesos, Čornomorsko ir Južnyj.

Tačiau šeštadienį rusai manevrinėmis raketomis „Kalibr“ atakavo Odesos komercinį uostą.

Kubrakovas įvertino, kad uosto infrastruktūros puolimas dar kartą parodė tikrus Rusijos ketinimus. Tačiau Ukraina Stambule sudarytus susitarimus vertina kaip galimybę užkirsti kelią maisto krizei.

„JT, mūsų sąjungininkai ir partneriai kalba apie viltį, kad šis sprendimas gali ne tik išgelbėti Ukrainos ekonomiką, bet ir milijonus žmonių nuo bado, o milijardus – nuo ​​skurdo“, – rašė Ukrainos ministras.

Ukrainos operatyvinės vadovybės pietuose atstovė Natalija Humeniuk portalą „Suspilne“ informavo, kad Rusijos ataka grūdų saugyklų uoste nesunaikino.

„Akivaizdu, kad rusai taikėsi į prekybos uostą Odesoje. Šia kryptimi buvo nutaikytos keturios „Kalibr“ raketos. Dvi iš jų numušė oro gynyba, dvi pataikė į uosto infrastruktūrą“, – pabrėžė ji.

Infrastruktūra esą smarkiai nenukentėjo, raketa pataikė į siurblinę. Raketos smūgis sukėlė gaisrą, kuris užgesintas. Smūgio banga apgadino pastatus aplink uostą.

 

Facebook komentarai

bas

a