Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Naujojo koronaviruso pandemija gali įstumti pusę milijardo žmonių į skurdą

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Naujojo koronaviruso pandemija gali įstumti į skurdą daugiau kaip pusę milijardo žmonių visame pasaulyje, nebent bus skubiai imamasi veiksmų, įspėjo Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi labdaros organizacija „Oxfam“, skelbia BBC.

„Oxfam“ savo ataskaitoje remiasi Londono karališkojo koledžo ir Australijos nacionalinio universiteto tyrėjų analize. Ja remiantis, koronaviruso pandemijos ekonominis poveikis gali būti toks, kad dar 580 mln. žmonių pasaulyje, arba 8 proc. žmonijos, atsidurs skurde ir pirmą kartą nuo 1990 metų pasaulyje išaugs skurdas.

Dėl beveik visą pasaulį apėmusios koronaviruso pandemijos pasaulinė ekonomika stoja, ir kaip teigė Christopheris Hoy’us iš Australijos nacionalinio universiteto, „ekonominė krizė galimai bus net sunkesnė nei sveikatos krizė“.

Ataskaitoje patikslinama, kad dėl pandemijos visame pasaulyje skurde gyvenančių žmonių skaičius gali išaugti maždaug 400-600 mln., ir tai gali sukelti tikrą iššūkį Jungtinių Tautų (JT) Darnaus vystymosi tikslui iki 2030 metų panaikinti pasaulyje skurdą.

Be kita ko, nurodoma, kad, pasibaigus pandemijai, skurde galimai gyvens daugiau kaip pusė visos pasaulio populiacijos, kurią sudaro 7,8 mlrd.

Facebook komentarai