Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Naktį prie tinklų miegančio brakonieriaus „poilsį“ saugojo pareigūnai

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcija per gegužę nustatė ne vieną šiurkštų žvejybos pažeidimą. Per ilgąjį savaitgalį buvo gautas pranešimas, kad Baublės tvenkinyje žvejojama su 10 meškerių. Patikrinus informaciją rastos 8 meškerės, 22 skrituliai ir tinklas. Žvejojęs asmuo tikino, kad tai privatus tvenkinys ir įrankių skaičius jam neribojamas.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 19 p. numato, kad  vandens telkiniuose, kurie bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso valstybei ir ūkio subjektams, žvejojama laikantis nustatytų žvejybos valstybiniuose vandens telkiniuose reikalavimų. Taigi, nors didžioji minėto telkinio dalis priklauso privačiam asmeniui, žvejyba turi būti vykdoma pagal minėtas taisykles.

Pažeidėjas už pagautas tris lydekas turėjo atlyginti gamtai padarytą žalą – 435 Eur. Kartu jis neteko visų draudžiamų ir nedraudžiamų žvejybos įrankių ir valties. Medžiaga perduota teismui, nes naudota valtis, kurią pagal surinktus duomenis privaloma registruoti.

Paskutinį gegužės penktadienį pilietiški žvejai informavo, kad Pakruojo r.  Laičių II tvenkinyje pastatyti tinklai. Informacijos tikrinti išvyko Pakruojo ir Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijų būdraujantys pareigūnai.

Pareigūnai visą naktį praleido pasaloje stebėdami pažeidėją, kuris, pastatęs tinklus, ramiai sau miegojo ir laukė ryto. Ryte pilietis buvo sulaikytas tikrinant tinklą. Be draudžiamo tinklinio įrankio, žvejybai jis naudojo dešimt skritulių ir tris meškeres.

Neteisėtos ir nesėkmingos žvejybos metu sugavo vieną lydeką, tris lynus ir raudžių, kuojų bei karosų, kurių bendras svoris 6,6 kg. Žala žuvų ištekliams siekia 384,4 Eur, kurią pažeidėjui pasiūlyta atlyginti gera valia. Kartu iš pažeidėjo paimti visi žvejybos įrankiai, guminė valtis, o gyvybingos žuvys paleistos atgal į tvenkinį.

Facebook komentarai