Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nacionaliniu mastu skelbiama hidrologinė sausra

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šalyje nacionaliniu mastu skelbiama hidrologinė sausra, šiandien pranešė Hidrometeorologijos tarnyba.

Tarnyba nurodo, kad Lietuvos upėse visą liepos mėnesį vandens lygis buvo žemas. Net ir po pakankamai lietingų dienų upėse vandens lygis pakilo nežymiai, nes didžiąją kritulių dalį sugėrė sausa žemė.

„Didžiųjų Lietuvos upių Nemuno ir Neries hidrologinis režimas yra labiausiai sureagavęs į kelerius metus besitęsiančias sausringas sąlygas. Šiose upėse hidrologinės sąlygos atitinkančios hidrologinės sausros kriterijus stebimos jau nuo liepos mėnesio pirmojo dešimtadienio. Šiuo metu hidrologinė situacija Nemune yra prasčiausia atsižvelgiant į paskutinius 4 metus”, – nurodo tarnyba.

Jos teigimu, pirmąjį rugpjūčio dešimtadienį vyravę sausi ir šilti orai gerokai nusekino vandens telkinius. Vandens lygiui ir toliau žemėjant vis daugiau upių pasiekia gamtosauginį debitą (minimalus vandentiekio debitas, reikalingas, kad būtų užtikrinamos minimalios ekosistemų gyvavimo sąlygos).

„Gamtosauginis debitas šiuo metu stebimas Nemune ties Druskininkais, Nemajūnais, Kaunu ir Smalininkais, Lėvenyje ties Bernatoniais, Neryje ties Vilniumi, Šalčioje ties Valkininkais, Ūloje ties Zervynomis”, – teigiama pranešime.

Tarnyba priduria, kad artimiausiomis dienomis išsilaikys sausi orai, todėl visų upių vandeningumas mažai keisis.

 

Facebook komentarai