Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Nacionaliniame parke nunuodytas vilkas – įtarimai krenta ant ūkininkų

Autorius: Agroeta
Abrucio nacionaliniame parke aptiktas nunuodytas vilkas. Specialistai jaukuose rado trąšų priemaišų.
Abrucio nacionaliniame parke aptiktas nunuodytas vilkas. Specialistai jaukuose rado trąšų priemaišų.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiomis dienomis Italijos žiniasklaida skelbia apie vilko nunuodijimo faktą. Centrinėje šalies dalyje įsikūrusio Abrucio nacionalinio parko („Parco Nazionale d'Abruzzo“) direkcijos darbuotojai aptiko jauno vilko gaišeną, įtardami, kad jis buvo nunuodytas. Parko ekspertas neaptiko jokių šautinių ar kitokių žaizdų, galėjusių nulemti vilko mirtį. Laboratoriniais tyrimais jau nustatyta, kad sveikas ir jaunas patinas buvo išties nunuodytas. Jo skrandyje aptiktas užnuodytas jaukas.

Dėl šio įvykio ant kojų buvo sukelti net karabinieriai, taip pat Nuodų kontrolės tarnyba (NCA). Ji vilko kritimo apylinkėse kartu su miškininkais rado dar daugiau primėtytų jaukų, kėlusių pavojų ne tik vilkams, bet ir kitiems žvėrims, taip pat naminiams gyvūnams.    

Kadangi užnuodyto jauko sudėtyje yra ūkininkavime naudojamų trąšų priemaišų, laukiama galutinių išvadų, ar rasti jaukai identiški vilko skrandyje rastiems nuodams. Tokiu atveju bus iš karto informuotas Avecano prokuroras, kuris esą pradės tyrimą. Italijos žiniasklaidoje įtarimų šešėlis krenta ant ūkininkų, bet įrodymų kol kas niekas nepateikia.

Italijoje vilkai yra griežtai saugoma rūšis.

1923 m. įkurtas Abrucio nacionalinis parkas yra apie 100 km nuo šalies sostinės Romos, Apeninų kalnuose. Parke aptinkami rudieji lokiai, pilkieji vilkai, elniai, lūšys, gemzės ir kt.

Facebook komentarai