Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Mokymais, šventėmis ir talkomis turtingas ruduo Lenkeliuose

Autorius: Žemės ūkio rūmai
Printer Friendly, PDF & Email

Spalio mėnuo Raseinių rajono Lenkelių kaimo bendruomenei buvo turtingas įdomiais ir naudingais Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) organizuotais seminarais ir mokymais, po kurių įkvėpti naujomis idėjomis ir darbais bendruomenės nariai rinkosi į kasmetinę talką.

ŽŪR lektorė – konsultantė dr. Rūta Česnulevičienė raseiniškiams pristatė ekologinio žemės ūkio technologijas ir dalinosi ne tik teorijos žiniomis, bet ir praktine patirtimi apie netradicinių augalų auginimą, kooperacijos galimybės ir ekonominę naudą.

„Lektorės pateikta informacija apie ekologinio ūkininkavimo atsiradimo prielaidas, vystymosi veiksnius ir problemas Lietuvoje, nacionalinės ir Europos Sąjungos finansinės paramos poveikį ekologiškai ūkininkaujančių ūkininkų pajamoms ir pelnui, apie pasėlių struktūrą ir sėjomainos būtinybę, buvo aktuali ir naudinga šviečiamojo renginio dalyviams“, – dalinasi mintimis Lenkelių kaimo bendruomenės narė Jolanta Gudeikytė.

Naudingas ir aktualus bei daug susidomėjimo sulaukė seminaras apie vaistažolių auginimą, jų apdirbimo ir realizavimo galimybes.  Dr. R.Česnulevičienė seminaro dalyviams pademonstravo paruoštus realizavimui įvairių vaistažolių ir jų mišinių pavyzdžius, atkreipė dėmesį į klaidas, kurias dažniausiai daro vaistažolių augintojai džiovindami ir sandėliuodami produkciją.

Džiugu, kad lektorė dr. R.Česnulevičienė po seminaro mielai sutiko dalyvauti Lenkelių kaimo bendruomenės Rudens šventėje. Ji drauge su bendruomenės pirmininke Skaidrute Žuvelaitiene ir mokytoja Irena Bulotiene rinko gražiausią rudens kompoziciją. Išradingumo praktiškoms kaimo floristėms tikrai netrūko – puokštes puošė ne tik gėlės, šermukšnių, ar putinų šakelės, bet ir iš daržo atneštos kitos rudens gėrybės – moliūgas, cukinijos, obuoliai.

Pripažintos gražiausių kompozicijų autorės – Zita Neverdauskienė, Onutė Giedraitienė ir Zita Zakrižauskienė buvo apdovanotos simbolinėmis dovanėlėmis. Dr. R.Česnulevičienė drauge su kitais renginio dalyviais aktyviai dalyvavo įvairiose atidumo ir greitos reakcijos reikalaujančiose rungtyse ir viktorinoje.

Po renginio bendruomenės nariai vaišinosi savo daržuose ir soduose išaugintų daržovių bei vaisių pagamintais patiekalais, keitėsi receptais, prisiminė kokiais nepakartojamais valgiais buvo lepinamos savo mamų ir močiučių. Dr. R.Česnulevičienė pakvietė šventės dalyvius pasivaišinti jos seminarų  metu pristatyta vaistažolių arbata, ją degustuoti, atspėti, kokie augalai įeina į arbatų mišinių sudėtį. 

Puikaus bendravimo ir naujų žinių įkvėpti bei  rudeniškai saulei dosniai dalijant paskutinę šilumą, raseiniškiai rinkosi į kasmetinę talką, kurios metu sugrėbė ir išvežė medžių lapus, sutvarkė ir žiemai paruošė gėlynus, kaimo bendruomenės namų patalpas.

Rudens šventės, talkos, mokymai – puiki proga ne tik susitikti ir pasidžiaugti tuo, ką subrandino Lietuvos laukai, daržai ir sodai, bet ir susipažinti su mokslo naujovėmis, naujomis technologijomis ir reikalavimais žemės ūkio sektoriuje.

Facebook komentarai