Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Mokymai ūkininkams – nuotoliniu būdu

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Nuotoliniuose mokymuose žemdirbiai raginami auginti ir nepopuliarias Lietuvoje kultūras, tokias, kaip kanapės, smidrai, linai ar prieskoniniai augalai. Autorės nuotr.
Nuotoliniuose mokymuose žemdirbiai raginami auginti ir nepopuliarias Lietuvoje kultūras, tokias, kaip kanapės, smidrai, linai ar prieskoniniai augalai. Autorės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvoje dar vis tebegaliojant karantinui, mokymai ūkininkams organizuojami nuotoliniu būdu. Vasario pradžioje tiek ūkininkai, tiek ir visi, besidomintieji žemės ūkiu ar ketinantys užsiimti žemės ūkio veikla, kviečiami dalyvauti mokymo kursuose pagal programą „Retesnių varpinių, ankštinių, aliejinių ir prieskoninių augalų veislės ir auginimo technologijos“.

Žemės ūkio rūmų žemdirbių savivaldos atstovas Kelmės rajone Albertas Mackevičius teigė, jog mokymai žemdirbiams vykdavo ir pernai. Tiesa, vasarą, per darbymetį, žemdirbiai nebuvo labai aktyvūs mokymų dalyviai. Žiemą prisikviesti žmones lengviau.

Informacija apie mokymus viešinama internete, aš pats ūkininkams skambinu, kviečiu. Kelmės rajone, kiek žinau, yra besidominčių kanapių, prieskoninių augalų  auginimu. Mokymuose, manau, tikrai galima išgirsti daug vertingos informacijos, patarimų, kurie padėtų apsispręsti ir pradėti auginti nepopuliarias kultūras“, – sakė A. Mackevičius.

 Žemės ūkio rūmų žemdirbių savivaldos atstovas Kelmės rajone teigė rajono spaudoje matęs skelbimą, jog įmonė pirktų kalendrų. Galima būtų auginti daug kur kaip prieskonius ar vaistažoles naudojamus kmynus. Prie retesnių varpinių augalų priskiriami ekologiniai speltos kviečiai, prie ankštinių – pupelės, sojos, aliejiniai augalai – kanapės, linai ir kiti. Populiarėja smidrai, bet kelmiškiai jų dar neaugina. Alberto Mackevičiaus nuomone, mokymai galėtų padėtį pakeisti.   

Mokymus organizuoja Žemės ūkio rūmai su Nacionaline mokėjimo agentūra, pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama profesiniam mokymui ir įgūdžiams įgyti“.

Mokymai vyks nuotoliniu būdu. Kursus išklausyti bus galima prisijungus per Microsoft Teams programėlę, o kvalifikacijos tobulinimosi pažymėjimai bus išsiųsti paštu.

Facebook komentarai