Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Miško turėjimas ir jo priežiūra – ką būtina žinoti?

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Miškas kaip ir kitas privatus turtas turi būti prižiūrimas jo savininko. Kaip tai taisyklingai daryti žino ne kiekvienas jo savininkas. Todėl būtina aptarti tam tikras taisykles, kaip viskas turi būti atliekama. Miško teritorija turi būti kiekvienais metais valoma, tvarkoma jos teritorija. Tam tikrais atvejais medžiai lūžta, todėl juos reikia sutvarkyti. Gavus leidimą kirsti medžius yra reikalaujama juos atsodinti. Šiuo metu yra daug miškų, kurių jų savininkai neprižiūri taip kaip reikia, todėl bandoma visokiais būdais su jais susisiekti. Kartais, savininkams, kurių miško teritorijos yra netvarkomas jau kelis metus ar dešimtmečius yra skiriamos baudos, kad jie suprastų, kad tai toks turtas, kuris reikalauja nuolatinės priežiūros.

Miško kirtimas?

Jei yra gautas leidimas kirsti medžius, kas vyksta jo proceso metu? Tada prasideda kirtimo darbai. Atvažiuoja miško technika, kuri dažnai tam tikros paskirties kelius, gali šiek tiek apgadinti, todėl labai svarbu, po jos viską labai gerai sutvarkyti, kad nekiltų tam tikrų nesklandumų, ar pykčių su žmonėmis, kurie šį kelią taip pat naudoja.

Taip pat kadangi yra reikalingi tam tikri dokumentai, kurie leidžia mišką kirsti, svarbu laikytis visų nurodytų, kurie yra parašyti dokumente. Kaip atrodo pats miško kirtimo procesas gavus leidimą tai daryti? Tai toks būdas kuomet atvažiavusi miško technika surenka nukirstus medžius, juos sukrauna į specialią tam skirtą priekabą ir išgabena į tam tikrą nurodyta vietą. Po to seka miško tvarkymas, po kirtimo. Kadangi miško technika išveža tik rastus, miške lieka šakos kurias būtina sutvarkyti. Dažniausiai šį darbą atlieka žmonės, kurie mišką ir kirto. Įranga miškui rasite “Intrac Lietuva” svetainėje.

Problemos su kuriomis susiduria miško savininkai

 Atrodo, kad miško turėjimas nereikalauja nei pastangų nei jokių darbų, tačiau tai yra tikrai ne tiesa. Tai toks turtas, kuris išties reikalauja daug dėmesio ir priežiūros. Labai dažnai žmonės, kurie savo miškus prižiūri, juos valo kiekvienais metais susiduria su problemomis, kad jų miškus kerta svetimi žmonės, juos išvažinėja į savo miško teritoriją norintys patekti kiti žmonės, ir nesutvarko iš po savęs paliktą netvarką. Kas tada? Tuomet pravartu ieškoti tam tikrų sprendimų. Savo ribas visada galima pažymėti tam tikrais rodikliais, taip pat galima naudoti privačios teritorijos ženklus, kad svetimi žmonės nesinaudotų jūsų mišku. Dabar ypač populiaru savo miškuose statyti stebėjimo kameras, kad būtų matyti jei kas atsitiktų blogai, kas yra atsakingas ir galėtų viską sutvarkyti.

Facebook komentarai