Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Minsko traktorių gamykla: dirbantieji iškėlė politinius reikalavimus. „Belarus“ gamyba gali sustoti ilgam (video)

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Protestuoja Minsko traktorių gamyklos darbuotojai.
Protestuoja Minsko traktorių gamyklos darbuotojai.
Printer Friendly, PDF & Email

„Belarus“ traktorius gaminanti Minsko traktorių gamykla šiandien faktiškai sustabdė gamybą. Reaguodami į teisėsaugininkų smurtą prieš taikius protestuotojus, dirbantieji šiandien sustabdė gamybą, o susitikę su gamyklos vadovybe iškėlė politinius reikalavimus.

Jie reikalauja, kad gatvėse nebeliktų OMON pareigūnų, taip pat, kad būtų paleisti apie 6 700 sulaikytų aktyvistų, siekiančių, jog Baltarusijoje būtų surengti skaidrūs prezidento rinkimai. Juos esą turėtų stebėti nepriklausomi tarptautiniai stebėtojai.

Per nesankcionuotą protesto akciją gamyklos teritorijoje dirbantieji skandavo „Išeik“, tuo pareikšdami, jog A. Lukašenka turėtų pasitraukti ir perduoti valdžią rinkimus laimėjusiai S. Cichanouskajai.

Prie visuotinio streiko taip pat yra prisijungę beveik visos didžiausios šalies gamyklos, pradedant „Belaz“, gaminačios gerai žinomo prekės ženklo sunkiąją techniką, ir baigiant „Maz“ gamyklą. Skaičiuojama, kad daugiau kaip 9 mln. gyventojų šalyje šiuo metu streikuoja šimtai tūkstančių dirbančiųjų.

Centrinis rinkimų komitetas yra paskelbęs, kad praėjusį sekmadienį finišavusiuose rinkimuose daugiau kaip 80 proc. rinkėjų balsų gavo paskutiniu Europos diktatoriumi vadinamas A. Lukašenka, o jos varžovė tegavo šiek tiek daugiau nei 6 proc. balsų.

Tačiau nemažai protokolų, kuriuos pavyko paviešinti, rodo, jog už A. Lukašenką tepasisakė 13-15 proc. gyventojų, o už S. Cichanouskają balsavo nuo 70 iki 80 proc. gyventojų.

Tai sukėlė didžiulį piliečių nepasitenkinimą šalyje. Nuo sekmadienio joje vyksta daugybė protesto akcijų. Savo ruožtu A. Lukašenka pasitelkė OMON ir Vidaus reikalų ministerijos pulkus, kurie žiauriai susidoroja su aktyvistais, panaudodami ne tik smurtą, bet ir ašarines dujas, gumines kulkas, kurtinamąsias granatas bei tarnybinius ginklus.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA