Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ministerija: paraiškos paramai pieno gamintojams – kitą savaitę

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministerija jau kitą savaitę žada pradėti priimti nuo koronaviruso krizės nukentėjusių pieno gamintojų paraiškas valstybės paramai, sako Žemės ūkio ministerijos atstovas. 

Ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos grupės vadovas Karolis Anužis sako, kad paraiškos bus priimamos, jei šią savaitę Europos Komisija (EK) pritars šiai priemonei. 

„Gal dar šią savaitę sulauksime EK pritarimo. Kitą savaitę galėsime pradėti rinkti paraiškas“, – šiandien parlamentiniame Kaimo reikalų komitete teigė jis.

K. Anužis pranešė, kad maždaug 28 tūkst. karvių augintojų ketinama išdalinti 18,5 mln. eurų paramos. Paramą gaus tie pieno gamintojai, kurių vidutinės pajamos šiemet buvo mažesnės negu 2019 metų tuo pat laiku.

„Pati išmoka už karvę galėtų būti apie 77 eurai, bet ji gali ir didėti, jeigu mažiau ūkininkų kreipsis dėl paramos“, – sakė jis.     

K. Anužis informavo, kad šiandien EK patvirtino gavusi iš Lietuvos ir paramos pieno perdirbėjams paketą ir imasi jo vertinimo. Tikimasi, kad jis užtruks savaitę ar kiek ilgiau.     

Pasak ministerijos atstovo, pieno gaminių rinka jau rodo atsigavimo ženklų: „Pastarąsias dvi savaites rodo, ir tai geras signalas pieno sektoriaus dalyviams.“

K. Anužio teigimu, pavyzdžiui, lieso pieno miltelių kaina Europos Sąjungoje nuo kainų „dugno“ balandžio viduryje iki gegužės pabaigos jau paaugo 5-6 proc., o biržose stebimas dar didesnis pieno gaminių kainų augimas.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA