Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Minint draugijos 100-metį apdovanoti žvejai ir medžiotojai

Autorius: "Rinkos aikštė"
Šiemet Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija mini garbingą 100 metų jubiliejų. Ta proga buvo apdovanoti mūsų krašto medžiotojai ir žvejai. Asmeninio archyvo nuotr.
Šiemet Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija mini garbingą 100 metų jubiliejų. Ta proga buvo apdovanoti mūsų krašto medžiotojai ir žvejai. Asmeninio archyvo nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiemet Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija mini garbingą 100 metų jubiliejų. Ta proga Kėdainiuose turėjo būti surengta visos Lietuvos medžiotojų ir žvejų šventė, tačiau dėl klastingo viruso šventė neįvyko.

Tačiau nepaisant visko, šventė įvyko kiekvieno medžiotojo ir žvejo širdyje. Garbinga proga buvo apdovanoti mūsų krašto medžiotojai ir žvejai.

Garbės medžiotojai

Garbingo jubiliejaus proga Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos taryba apdovanojo Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos narius už aktyvų dalyvavimą draugijos veikloje, kultūringos medžioklės bei aplinkosaugos idėjų, medžioklės tradicijų puoselėjimą.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Garbės medžiotojų vardai suteikti Jonui Talmantui ir Lioniui Stanevičiui. Šie du vyrai medžioklei ir jos kultūrai paskyrė didžiąją savo gyvenimo dalį.

Garbės žvejai

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos taryba taip pat apdovanojo Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos narius už aktyvų dalyvavimą draugijos veikloje, aplinkosaugos idėjų bei mėgėjų žvejybos tradicijų puoselėjimą.

Už tai garbingiems Kėdainių krašto meškerės broliams suteikti Garbės žvejo vardai. Garbės žvejais šiemet tapo Raimundas Barkauskas, Ruslanas Linevas, Arvydas Šurkus, Vytautas Šidlauskas, Vytautas Valatka.

Apdovanota moteris

Draugija pagerbė ir medžioklei bei žvejybai nusipelniusias moteris. Už mėgėjų žvejybos tradicijų, kultūros propagavimą ir puoselėjimą „Patrimpo“ medaliu apdovanota kėdainietė renginių organizatorė ir globėja Vilija Šidlauskienė.

„Patrimpo“ medaliais apdovanojami medžiotojai, žvejai ar kiti asmenys už pasiekimus propaguojant kultūrą ir meną medžioklės ir žvejybos tematika (mokslo darbus, literatūros kūrinius, publicistiką, mokymą, medžioklės, žvejybos žinių, tradicijų, kultūros propagavimą ir puoselėjimą; medžioklės, žvejybos idėjų populiarinimą visuomenėje).

Būrys garbingų vyrų

Už medžioklės tradicijų, kultūros propagavimą ir puoselėjimą Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija  ,,Medeinės“ medaliu apdovanojo Henriką Aksenavičių, Vytautą Banevičių, Vytautą Barzdą, Saulių Damaševičių, Liudviką Gaučą, Algminą Rimdeiką, Irmantą Stanevičių, Algimantą Skiedrą, Aloyzą Žyčių, Bronių Žukauską.

Koks buvo tas šimtmetis?

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos garbingą 100 metų kelią apžvelgė ilgametis Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas, Garbės medžiotojas L. Stanevičius.

„Per 100 metų buvo puoselėjami svarbūs gamtai prioritetai: išsaugotos žvėrių populiacijos, sureguliuoti plėšrūnai, globojami žvėrys ir paukščiai žiemos metu, gelbėjamos žuvys nuo dusimo.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija vienija per 30 tūkstančių medžiotojų, per 50 tūkstančių žvejų, prie draugijos veiklos jungiasi daug jaunimo.

Lietuvoje tai viena didžiausių visuomeninių organizacijų, užimanti svarbų vaidmenį gamtoje bei visuomenėje.

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija yra Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos narė. Kėdainių medžiotojų ir žvejų nariai didžiuojasi vieninga medžiotojų organizacija, kuri atstovauja mūsų siekiams, tikslams Aplinkos ministerijoje, Žemės ūkio ministerijoje, kitose valstybinėse organizacijose.

100 metų draugijos veiklos rezultatai matomi gamtoje, svarbūs darbai atliekami, nesiekiant jokio pelno. Dėkojame medžiotojų bendruomenei už aktyvų dalyvavimą saugojant ir globojant gyvąją gamtą“, – apibendrino L. Stanevičius.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS, rinkosaikšte.lt

Facebook komentarai