Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Milžiniško gaisro pėdsakais: įmonei suduotas didelis smūgis, tačiau dalį nuostolių kompensuos draudikai

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Ketvirtadienį degė "Jonio agroserviso" pasėliai.
Ketvirtadienį degė "Jonio agroserviso" pasėliai.
Printer Friendly, PDF & Email

Penktadienio rytą dar buvo sunku pasakyti, kodėl ketvirtadienio popietę kilo didžiulis gaisras Vandžiogalos seniūnijoje, kai sudegė ne tik apynaujis kombainas „Case IH 9230“, bet ir beveik 200 hektarų pasėlių. Didžiuliai dūmų kamuoliai buvo matyti net už 30 kilometrų nuo Kauno. Nustatyta, kad išdegė 180 ha kviečių ir 15 ha kvietrugių.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyr. specialistas Dainius Abalmasovas "Agroetai" sakė, jog kol kas nėra nustatyta tiksli priežastis, kodėl užsidegė kombainas "Case IH 9230".

„Iškvietėme Gaisrų tyrimo centro ekspertus, kad jie nustatytų tikslą priežastį“, – sakė D. Abalmasovas.

Gaisrų tyrimo centro specialistai tai lyg kriminalistikoje teismo medicinos ekspertų atitikmuo. Tik šiuo atveju jie tiria gaisrų priežastis.

„Agroetai“ pavyko sužinoti, kad tiek kombainas, tiek pasėliai priklauso UAB „Jonio agroservisas“, dirbančiai daugiau kaip 2 200 hektarų.

Su įmonės vadovu Tomu Petkevičiumi visą penktadienio rytą susisiekti nepavyko. Jis arba neatsiliepė į telefono skambučius, arba operatorė pranešdavo, kad abonentas užimtas.

Vis dėlto su T. Petkevičiumi pavyko pasikalbėti ponui D. Abalmasovui. Jis susidarė įspūdį, kad šis gaisras buvo didelis smūgis bendrovei. "Mano praktikoje tokio didelio pasėlių gaisro dar nėra buvę", – sakė D. Abalmasovas.

Viešai prieinamais duomenimis, „Jonio agroserviso“ metinė apyvarta siekia iki 2 mln. eurų. Bendrovėje dirba 17 darbuotojų.

Vertinant dabartines grūdų supirkimo kainas bei įvertinus kiek išdegė pasėlių, galimi vakarykščio gaisro nuostoliai vien dėl grūdų praradimo siektų apie 170 000 eurų. Pridėjus dar ir šiaudus, nuostoliai padidėtų iki maždaug 180 000-190 000 eurų. Visiškai naujo „Case IH 9230“ kombaino kaina siekia apie 340 000 Eur, kai apynaujo (5-6 metų senumo), priklausomai nuo komplektacijos – 120 000 – 240 000 Eur.

Kiek pavyko sužinoti „Agroetai“, tiek kombainas, tiek pasėliai buvo apdrausti.

Facebook komentarai