Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Milžiniškas gaisras sunaikino Kauno rajone 200 hektarų javų, į pagalbą skubėjo ir žemdirbiai

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Gaisras kilo nuo UAB "Jonio agroservisas" kombaino "Case".
Gaisras kilo nuo UAB "Jonio agroservisas" kombaino "Case".
Printer Friendly, PDF & Email

Didžiulis gaisras ketvirtadienio popietę kilo Vandžiogalos seniūnijoje. Kaip „Agroetą“ informavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus budintysis, per šį gaisrą išdegė net 180 hektarų kviečių ir 15 hektarų kvietrugių.  

Pasak budėtojo, pranešimas apie įvykį gautas 15 val. 22 min. Tuo metu Skrebiniškių kaime visa jėga vyko javapjūtė. „Užsidegė kombainas „Case IH 9230“, o nuo jo ugnis persimetė į pasėlių lauką“, – pasakojo budėtojas.

Į įvykio vietą išskubėjo net 6 gaisrininkų ekipažai. Ugniagesiams talkino ir ūkininkai. Jie net keturiais traktoriais, prie kurių buvo prikabinti padargai, mėgino atkirsti tolesnį ugnies plėtimąsi.

„Žemdirbiai mums labai padėjo. Visų mūsų pastangomis gaisras buvo likviduotas 16 val. 46 minutės“, – pasakojo budėtojas.

Kombainas "Case IH 9230" priklausė UAB „Jonio agroservisas“. Mašina sudegė visiškai, tačiau ne ką mažesni nuostoliai ištiko ir ūkį. Tai netgi valstybės mastu yra didelis gaisras.

Vykstant javapjūtei, ugniagesiai ragina ūkininkus pasirūpinti kombainų tvarkingumu. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad ir ant traktorių turėtų būti žiežirbų gaudyklės. Smulkios grūdų dulkės įsiliepsnoja staiga, tarsi parakas.

Facebook komentarai