Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Mėsinių galvijų aukcionas pranoko visus lūkesčius

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Pirmajame mėsinių galvijų aukcione parduoti aštuoni limuzinų ir aubrakų veislės buliai.
Pirmajame mėsinių galvijų aukcione parduoti aštuoni limuzinų ir aubrakų veislės buliai.
Printer Friendly, PDF & Email

Birželio 29 dieną UAB „Šilutės veislininkystė“ (Šilutės r., Armalėnų k.) surengtas mobilus  galvijų aukcionas, kuriame buvo pristatyta 16 aubrakų, limuzinų ir angusų veislės bulių. Pasak Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) prezidento Vytauto Barkausko, naujovė Lietuvoje pranoko visus organizatorių lūkesčius.

„Pavyko aukcione parduoti net pusę siūlytų bulių, nors tikėjomės parduoti bent penkis. Apie 50 ūkininkų iš įvairių Lietuvos vietovių labai susidomėjo neįprastu renginiu. Aukcione įsigyti buliai iškeliavo į Rokiškio, Švenčionių, Šiaulių, kitus rajonus“, – džiaugėsi V. Barkauskas. Aukcionas vyko gyvai.

'''

Pirmininkas pasakojo, jog nuo praėjusio rudens 43 buliai buvo laikomi Kontrolinio penėjimo stotyje. Aukcionui atrinkta 16 pačių geriausių, aukščiausio įmitimo, didžiausių priesvorių galvijų. Buliai buvo šeriami vienodu pašaru, laikomi tomis pačiomis sąlygomis. Mėsiniais galvijais domėjosi ir tie ūkininkai, kurie, galbūt, jų ketina įsigyti kituose aukcionuose. Kiekvienas buliukas buvo išsamiai pristatytas.

„Mėsinių galvijų pardavimo mastai Lietuvoje nėra dideli. Pardavėjai dažnai skundžiasi, kad pirkėjai siūlo neobjektyvią ir nesąžiningą kainą. Mobiliajame aukcione pardavėjams pagal gyvulio kokybę ar veislinę vertę suteikiama galimybė gauti kur kas didesnes pajamas. Šiame, pirmajame aukcione, už 600–700 kilogramų bulius ūkininkai mokėjo iki 2000 eurų“, – pasakojo Vytautas Barkauskas.

'''

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos prezidentas Vytautas Barkauskas (trečias iš kairės) sakė, jog pirmasis aukcionas sulaukė didelio susidomėjimo, pranoko visus organizatorių lūkesčius.

Pirmininkas pažymėjo, jog mobilūs aukcionai naudingi ir geresnės kokybės galvijų laukiančioms perdirbimo įmonėms. Taikant naują pardavimo būdą, tie ūkininkai, kurie parduodavo gyvulį tiesiogiai supirkėjui (tarpininkui), galės įsitikinti, kokia yra iš tikrųjų jo užauginto gyvulio tikroji rinkos vertė. Tai įpareigos supirkėją mokėti sąžiningą kainą, o ūkininką – auginti geresnio įmitimo galviją ir gauti ženkliai geresnę kainą.

Pasak Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos prezidento Vytauto Barkausko, pirmuoju mėsinių galvijų aukcionu liko patenkinti ir pardavėjai, ir pirkėjai, ir organizatoriai, ir svečiai. Tokių aukcionų ketinama surengti ir ateityje.

''

 

Facebook komentarai