Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Menkas protestas su traktoriais neįbaugino Kėdainių rajono savivaldybės politikų

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Žemdirbių protestas. Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nuotrauka.
Žemdirbių protestas. Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nuotrauka.
Printer Friendly, PDF & Email

Penktadienį Kėdainių krašto ūkininkai į priešais savivaldybę esančią automobilių stovėjimo aikštelę atvarė kelis traktorius. Taip žemdirbiai išreiškė spaudimą Kėdainių rajono savivaldybės tarybai, svarsčiusiai mokesčio tarifą už žemės ūkio paskirties žemę klausimą. Taip pat, ar taikyti lengvatas žemdirbiams.

Minėtam spaudimui politikai nepasidavė ir nusprendė žemės mokesčiui netaikyti jokių išimčių. Priešingu atveju, kaip teigė valdančiosios daugumos atstovai, jei būtų padarytos išimtys, savivaldybės biudžetas netektų apie 250 tūkst. eurų įplaukų.

„Mūsų ilgas kelias dėl žemės ūkio paskirties žemės mokesčio, kuris iki šio tarybos posėdžio transformavosi į 25 proc. lengvatą už 2019 metus, baigėsi pralaimėjimu. Šiai lengvatai valdančioji dauguma nepritarė“, – Kėdainių krašto ūkininkų paskyroje „Facebook“ paskelbė Jūratė Jodeikienė.

Tačiau, pasak jos, ne viskas taip blogai, kaip gali atrodyti. „Iš to, ką išgirdau, tai tarybos nariai siūlo visiems jums, kurie patyrėte nuostolių ir jums yra sudėtinga susimokėti žemės mokestį, turite galimybę kreiptis į Kėdainių r. savivaldybės mokesčių lengvatų komisiją su prašymu atleisti nuo žemės mokesčio! Pasinaudokite šiuo pasiūlymu“, – reziumuoja J. Jodeikienė.

Valdančiosios daugumos 12 balsų pakako, kad išimtys žemdirbiams taikomos nebūtų. Vienuolika politikų pasisakė už lengvatas.

Facebook komentarai