Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Medžiotojus apskundusi R. Janutienė pasipiktino policija: “Pareigūnai sukėlė didelę potencialią grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei”

Autorius: Agroeta
Varyminei medžioklei pasibaigus R. Janutienė su kita moterimi ėmė mokyti medžiotojus, kaip jie turėtų medžioti. Moterys nesilaikė saugumo reikalavimų, kurie nustatyti karantino metu.
Varyminei medžioklei pasibaigus R. Janutienė su kita moterimi ėmė mokyti medžiotojus, kaip jie turėtų medžioti. Moterys nesilaikė saugumo reikalavimų, kurie nustatyti karantino metu.
Printer Friendly, PDF & Email

Švenčionių rajono policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą pagal žurnalistės Rūtos Janutienės pareiškimą, todėl policija dabar spręs, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl R. Janutienės veiksmų, kuriuos pareigūnams apskundė medžiotojai.

Jie pareiškime akcentuoja, jog R. Janutienė ir jos dukra lapkričio 7 d. šalia Pliauškių miško nesilaikė saugumo reikalavimų dėl COVID-19 panemijos paskelbto karantino ir trukdė medžioklei. Už karantino saugumno reikalavimų nesilaikymą gręsia administracinė astakomybė nuo 500 iki 1500 eurų.

Policijai atsisakius pradėti ikiteisminį tyrimą, R. Janutienė kreipėsi pagalbos į Seimo narius, o savo įraše “Facebook” pasipiktino policija.

“Šiandien gavau policijos atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą. Jo esmė tokia: nepaisant to, kad šūvius girdėjome ir mes, ir mūsų kaimynai, šaudymo faktas nenustatytas (nors ginklai irgi netikrinti), nes medžiotojai neigė šaudę. Medžioklė buvo legali, nes joje dalyvavo vienas vietinio medžioklės būrelio atstovas, o medžioklės lapas buvo surašytas pačių medžiotojų prieš pat medžioklę. Manęs ir mano dukros iš tiesų niekas neskatino nužudyti, nes taip mano atsisakymą kelti bylą pasirašę pareigūnai, kurie tų asmenų neieškojo, jų neapklausė”, – teigia R. Janutienė.

Ji taip pat įsitikinusi, kad “pareigūnai sukėlė didelę potencialią grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei, kai nesiėmė patikrinti, ar medžiotojai nemeluoja, kad nešaudė (t.y., nepatikrinę šautuvų)”.

“Taip pat nebuvo išsiaiškintos medžioklės lapo surašymo aplinkybės ir nesikreipta į valstybės institucijas, kurių pareiga prižiūrėti medžiotojų veiklą dėl tokios medžioklės surengimo atitikimo teisės aktams ir sveikam protui. Situacija buvo įvertinta tik Baudžiamojo kodekso atžvilgiu, nors įstatymai įpareigoja policiją perduoti duomenis kitoms priežiūros institucijoms, jei kyla abejonių dėl veiklos teisėtumo civiline prasme”, – rašo R. Janutienė.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA