Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Medžiaga dėl netinkamomis sąlygomis veršelius gabenusio vežėjo perduota Lenkijos policijai

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad rugsėjo 3 d. gavo pranešimą iš Lenkijos, jog patikrinus Lenkijos vežėją P. H. Konrad ir nustačius rimtų pažeidimų medžiaga perduota nagrinėti Lenkijos policijai.

VMVT kreipėsi į Lenkiją dėl licencijos P. H. Konrad sustabdymo po to, kai bendradarbiaujant su Lenkijos atsakingomis institucijomis buvo nustatyta, kad rugpjūčio mėnesį Lenkijos vežėjas veršelių siuntą iš Lietuvos į Izraelį išvežė nesilaikydamas gyvūnų tankio transportavimo metu reikalavimų. Kaip VMVT informavo Lenkijos generalinė veterinarijos inspekcija, atlikus gyvūnų vežėjo patikrinimą ir nustačius rimtų pažeidimų, medžiaga perduota Lenkijos policijai.

Vežėjui, neužtikrinusiam gyvulių gerovės reikalavimų laikymosi jų transportavimo metu, VMVT yra uždraudusi vežti gyvūnus Lietuvos Respublikos teritorijoje. VMVT primena, kad gyvulių gerovę būtina užtikrinti ne tik gyvūnų pakrovimo, tačiau ir visos kelionės metu. Dėl netinkamų gyvūnų vežimo sąlygų administracinė atsakomybė gali būti taikoma ir gyvūnų vežėjui, ir kelionės organizatoriui ar gyvūnų laikytojui.

Minėta galvijų siunta iš pradžių buvo išgabenta į Kazachstaną, buvo sulaikyta Lietuvos – Rusijos pasienio kontrolės punkte ir grąžinta į Lietuvą dėl netvarkingų dokumentų.

Dėl kelionių organizatoriaus ir gyvūnų siuntėjo neatsakingumo, gyvuliai buvo priversti net 2 dienas praleisti teritorinės muitinės teritorijoje, pakrauti transporto priemonėse. Jie nebuvo nei šeriami, nei girdomi. Neatlaikę šių nepakeliamų sąlygų tuomet iš 189 galvijų krito trys gyvuliai.

Į pagalbą Lietuvos muitininkams ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) atskubėjo Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) žinioje esančios UAB „Panevėžio veislininkystė“ darbuotojai. Ši įmonė vienintelė šalyje turi karantino punktą, pritaikytą stambiems gyvūnams.

Facebook komentarai