Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Medienos paklausa auga, rodo medienos kainos didėjimas

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Elektroninėje medienos pardavimų sistemoje (EMPS) baigėsi aukcionas pusmetinėms sutartims sudaryti 2021 m. II pusmečiui.

Valstybinių miškų urėdija pardavimui pasiūlė 634,6 tūkst. ktm žaliavinės medienos ir 56,8 tūkst. ktm miško kirtimo liekanų. Medienos pirkėjai 2021 m. II pusmečio aukcione pusmetinėms sutartims sudaryti įsigijo 99,9 proc. pasiūlytos žaliavinės medienos ir 96,6 proc. miško kirtimo liekanų.

„Pastaruoju metu jaučiamas išaugęs medienos poreikis visame pasaulyje, ką parodė ir šio aukciono rezultatai. Padidėjusios medienos kainos džiugina ir rodo, kad medienos pirkėjai sėkmingai dalyvauja medienos versle ir atspindi viso sektoriaus tendencijas. Akivaizdu, kad medienos svarba ir paklausa auga įvairiose srityse, todėl tikimės, kad šis staigus medienos kainos pakilimas nėra trumpalaikis, galintis pereiti į greitą kainos kritimą“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė.

Prognozuojama, kad pagaminus planuojamą medienos kiekį, o pirkėjams įvykdžius visus sutartinius įsipareigojimus, Valstybinių miškų urėdijos grąža valstybei bus didesnė nei planuota sudarant 2021 metų biudžetą. 

Aukcione dalyvavo 260 medienos pirkėjų: iš jų 149 aukcioną laimėjo ir įgijo teisę sudaryti sutartis.

Vidutinė žaliavinės medienos pardavimo kaina 2021 m. II pusmečio aukcione pusmetinėms sutartims sudaryti padidėjo 19,3 Eur/ktm arba 43,5 proc., o vidutinė miško kirtimo liekanų pardavimo kaina, lyginant su 2021 m. I pusmečio aukcione kaina, padidėjo 2,6 Eur/ktm arba 27,3 proc.

Labiausiai brango spygliuočių ir lapuočių tarrąsčiai, atitinkamai: 58,7 proc. ir 54,8 proc., drebulės – 57,9 proc., pušies – 50,6 proc.  ir eglės – 49,4 proc. pjautinieji rąstai. Malkų kaina didėjo 35,4 proc., 0,7 proc. krito beržo pjautinųjų rąstų kaina.

2021 m. II pusmečio aukcione pusmetinėms sutartims sudaryti liko neparduoti tik 2,2 proc. pjautinųjų rąstų ir 3,4 proc. miško kirtimo liekanų nuo pasiūlytų atitinkamų sortimentų kiekio.

Nenupirktiems kiekiams bus skelbiami papildomi medienos aukcionai.

Valstybinių miškų urėdija kasmet pagamina apie 3,6 mln. ktm medienos. Miškų sektoriuje Lietuvoje iš viso dirba apie 60 000 žmonių ir tai yra viena svarbiausių pramonės šakų Lietuvoje. 

Facebook komentarai