Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Mažeikių rajoną niokoja žaibai, ūkininkas patyrė ženklių nuostolių

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Žaibo iškrova. Asociatyvi nuotr.
Žaibo iškrova. Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Per pastarąjį mėnesį, kai pagausėjo lietų ir perkūnijų, Mažeikių r. teritorijoje jau trys gaisrai kilo būtent dėl žaibo iškrovos. Paskutinis toks gaisras kilo liepos 10 dieną popiet, Viekšnių seniūnijos Pakalupio kaime.

Pranešimą apie liepsnojantį ūkinį pastatą ugniagesiai gavo apie 15 val., kai atvyko į įvykio vietą, medinis pastatas jau degė atvira liepsna. Laimė, kad gyvulių pastato viduje nebuvo, užtat čia buvo pakankamai kito turto. Vėliau suskaičiavus patirtus nuostolius, paaiškėjo, kad sudegė 5 t šiaudų, 30 kub. m malkų, 100 l dyzelinio kuro, 2 kub. m pjautos medienos, taip pat įvairūs elektros įrankiai ir kitas turtas. Didžioji dalis pastato sudegė visiškai, kita dalis apdegė, tačiau manoma, kad ūkinio pastato remontuoti nebeverta.

Kaip „Agroetai“ teigė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Ričardas Kiškėnas, šis gaisras buvo gana standartinis ir niekuo ypatingu neišsiskyrė.

„Gaisras buvo standartinis, kaimo vietovėje nekilo ir didelio pavojaus aplinkiniams statiniams, nors stebėti liepsnas reikėjo. Vienintelis išskirtinis bruožas tai, kad gaisras greičiausiai kilo dėl žaibo iškrovos. Tačiau ir ta priežastis mūsų rajone jau tampa beveik įprasta – per pastarąjį mėnesį dėl šios priežasties kilusių gaisrų teko gesinti tris“, – sakė R. Kiškėnas.

Facebook komentarai