Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Marijampolės savivaldybėje mėginama užkirsti kelią plintančiam kiaulių marui

Autorius: Agroeta
Marijampolės savivaldybėje mėginama užkirsti kelią plintančiam kiaulių marui
Marijampolės savivaldybėje mėginama užkirsti kelią plintančiam kiaulių marui
Printer Friendly, PDF & Email

Prieš kelias dienas  Marijampolės sav. užfiksuotas jau antrasis šiais metais afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys. Birželio 10 d. AKM protrūkis patvirtintas Šunskų seniūnijos Tursučių kaime esančiame ūkyje. AKM židinys nustatytas nedideliame ūkyje, kuriame savo reikmėms buvo laikomos 6 kiaulės. Dviem kiaulėms nugaišus, o dar vienai – susirgus, savininkas apie tai informavo privatų veterinarijos gydytoją, kuris atrinko mėginius ligai diagnozuoti. Ištyrus nugaišusių kiaulių organų ir gyvų kiaulių kraujo mėginius Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, patvirtintas AKM virusas.

VMVT specialistai nedelsdami ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, kad virusas neišplistų į aplinkinius ūkius. Aplink užkrėstą ūkį nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, ūkyje atliekami valymo ir dezinfekavimo darbai. Specialistų grupė pradėjo epizootinį tyrimą, kad būtų išsiaiškinta, kaip virusas pateko į ūkį.

Birželio 11 d. buvo skubiai sukviesta Marijampolės savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, vadovaujama administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, kuri aptarė savivaldybės teritorijoje iškilusią grėsmingą situaciją dėl pasireiškusio afrikinio kiaulių maro.

Pasak Marijampolės VMVT viršininko Gedimino Gvazdaičio, dėl karštos oro temperatūros virusas tapo klastingesnis ir pradėjo sparčiau plisti į ūkius. Dėl Tursučiuose pasireiškusio AKM pagrindine priežastimi jis įvardijo kiaules laikiusio gyventojo neatsakingumą ignoruojant biologinės saugos reikalavimus.

Veterinarijos specialistai aplinkinių teritorijų kiaulių augintojams rekomendavo, kad jei pastarieji neišgali laikytis biosaugos reikalavimų, geriau kiaules lai išskerdžia ir neaugina, nes tikimybė plisti AKM užkratui tik didėja. Ne mažiau svarbu, kad būtų sustabdytas bet koks kiaulių migravimas iš vienos vietos į kitą, jų pardavimas. Marijampolės savivaldybės administracija žada suteikti augintojams pagalbą transportu ir žmogiškaisiais ištekliais.

Šiuo metu savivaldybės teritorijoje yra apie 600 kiaulių ūkių, dauguma jų – smulkūs.

Rasa SMILGYTĖ

Facebook komentarai