Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Maisto paketus gaunantys Panevėžio rajono gyventojai norėtų, jog juose būtų ir alaus

Autorius: jp.lt
Paįstrio seniūnas V. Šležas sakė, kad maisto paketai skirti 142 šeimoms, arba 251 asmeniui. Maisto krepšelyje yra kiaulienos konservai, konservuota daržovių sriuba, konservuoti žalieji žirneliai, kvietiniai miltai, makaronai, ryžių kruopos, sausi pusryčiai. Rimvydo Ančerevičiaus nuotr.
Paįstrio seniūnas V. Šležas sakė, kad maisto paketai skirti 142 šeimoms, arba 251 asmeniui. Maisto krepšelyje yra kiaulienos konservai, konservuota daržovių sriuba, konservuoti žalieji žirneliai, kvietiniai miltai, makaronai, ryžių kruopos, sausi pusryčiai. Rimvydo Ančerevičiaus nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Panevėžio rajono savivaldybės seniūnijose pradėti dalinti pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo maisto produktų paketai. Tai šiemet pirmas dalijimas. Šįkart parama skirta 2967 Panevėžio rajono gyventojams. Daugiausia gavėjų yra Krekenavos – 414, mažiausiai – 114 – Raguvos seniūnijose.

Pakete septyni produktai

Vienam asmeniui skirtame 5 kg 40 g krepšelyje: kiaulienos konservai, konservuota daržovių sriuba, konservuoti žalieji žirneliai, kvietiniai miltai, makaronai, ryžių kruopos, sausi pusryčiai.

Maisto paketus rajono gyventojai gali pasiimti beveik visose seniūnijose. Tik Panevėžio ir Velžio seniūnijų gyventojai, kaip įprasta, paketus pasiima iš paramos ir labdaros fondo „Maisto bankas“ sandėlių, esančių Kranto gatvėje, Panevėžyje.

Maisto paketai varganai gyvenantiems

Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas laikraščiui „Tėvynė“ sakė, kad maisto paketai skirti 142 šeimoms, arba 251 asmeniui. Paįstrio seniūnijoje gyvena 2676 gyventojai.

„Kasmet imančių maisto paketus žmonių skaičius kinta. Vieni išvažiuoja, kiti – atvažiuoja. Dar yra tokių, kurie laiku nespėja užpildyti prašymų gauti maisto paketą. Žinoma, yra paįstriečių, kurių pajamos padidėjo. Juk maisto paketai dalijami tiems, kurių pajamos nedidelės, varganai gyvenantiems“, – aiškino seniūnas.

Pasiteiravus, kaip Paįstryje su darbais, jis sakė: „Dauguma gyventojų dirba Panevėžio mieste. Paįstrio seniūnijoje yra stiprus ūkis, kur dirba 80 žmonių. Taipogi yra smulkūs verslininkai, pas kuriuos darbą gauna keli žmonės. Bedarbių yra apie 70 žmonių, kurie gauna pašalpas, o už jas turi atidirbti. Jie renka šiukšles, kerta krūmus, grėbia lapus. Nors dirba nelabai noriai, bet žino, kad atidirbti reikia. Turime labai gerą darbų prižiūrėtoją – orą, kuris verčia judėti ir darbuotis.“

Perspėjo supirkinėtojus

Paįstrio seniūnas pasakoja, kad jo vadovaujamoje seniūnijoje yra šeimų, kurias sudaro septyni arba aštuoni asmenys.

„Tuomet maisto paketas, kurį sudaro 7 produktai, yra didelis, nes gauna kiekvienas šeimos narys. Tada atvažiuoja automobiliais ir prikrauna pilną bagažinę“, – apie kiekius kalbėjo seniūnas.

Pasiteiravus, ar nepasitaiko maisto paketų perpardavimo atveju, V. Šležas sumosikavo rankomis: „Ne, ne… Tikrai tokių faktų nepasitaikė. Jeigu sužinosiu, kad tai vyksta, išsukinėsiu rankas (šypsosi) tiems, kurie superka. Aišku, nesukinėsiu, bet perspėju.“

Norėtų ir alaus

Maisto paketus dalinti padedanti savanorė Ingrida „Tėvynei“ pasakojo, kad maisto paketus gaus 251 gavėjas.

„Maisto paketus gauna visi Paįstrio seniūnijos gyventojai, kuriems priklauso gauti pagal pajamas. Per metus maisto paketai dalijami 6 kartus. Paketų sudėtis keičiasi. Kartais būną aliejus, kondensuotas pienas, konservuotų daržovių, grikių, trijų grūdų kruopos. Pasitaiko, kad sulaukiame ir skundų. Kartais pasako, kad būtų neblogai, jog pakete būtų ir alaus. Šiaip labai nori, kad maisto pakete būtų aliejaus, cukraus“, – kalbėjo moteris.

Ji dar pridūrė, kad šiais metais pirmuosius maisto paketus gavo mažiau paįstriečių nei pernai: „Pernai metų pabaigoje gaunančiųjų paketus buvo netoli 400 asmenų. Šiemet mažiau – ne visi spėjo laiku pristatyti reikiamus dokumentus. Kitam dalijimui, kuris bus balandžio mėnesį, prašymus reikia pateikti jau dabar.“

Pristato ir į namus

Paįstrio seniūnijos socialinė darbuotoja Gitana Dobilienė aiškino, kad prašymus maisto paketams gauti gyventojai nešė sausio mėnesį.

„Žinoma, prašymus atnešė ne visi. Pirmame maisto paketų dalijimo etape visada būna mažiau prašymų. Praėjusiais metais prašančių ir gaunančių buvo kur kas daugiau. Antrajame šių metų etape bus daugiau norinčiųjų gauti maisto paketus. Jeigu ateitų žmogus, kuris šiam etapui nepateikė prašymo, negalėtume jam niekuo padėti. Jam reikia pateikti prašymą ir kitame dalijime jis jau gaus maisto paketą. Prašymus pateikti reikia per kovo mėnesį“, – sakė socialinė darbuotoja.

Ji teigė, kad maisto paketus pasiima visi, kam priklauso, o vienišiems ir sunkiai vaikščiojantiems Paįstrio seniūnijos gyventojams maisto paketus pristato ir į namus.

Raimonda MIKUČIONYTĖ („Tėvynė“)

Facebook komentarai