Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

M. Maciulevičius: „Neprisimenu, kada visos visuomenės grupės taip supriešintos buvo“

Autorius: Agroeta
Mindaugas Maciulevičius
Mindaugas Maciulevičius
Printer Friendly, PDF & Email

Pastaruoju metu stebime beprecedentį įvairių aplinkos apsaugos fondų, organizacijų, susivienijimų bei filialų, išlaikomų Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos bei pavienių privačių fondų suklestėjimą viešojoje erdvėje!

Matome vienašališkus, tačiau ypač argumentuotai, emocinius pareiškimus. Formuojama nuomonė.. Bet realybė yra dialogas bei kompromisas, kada vilkų gynėjai apdergia medžiotojus ir vilkai įsigalėję pradeda pačius žmones pjauti.

Turime suprasti, kad mūsų pareiga yra bioįvairovę kontroliuoti. Aš visada pasisakiau už dialogą bei partnerystę, mano galvoje tiek miškininkas, tiek ūkininkas, tiek medžiotojas yra lygiai toks pats gamtos mylėtojas kaip ornitologas, vilkų mylėtojas, gamtininkas.

Mūsų visų bendras vardiklis turėtų būti mokslas. Jeigu pušis užpuolė žievagraužis, ją epidemiologiškai reikia utilizuoti, kad užkratas neplistų. Juk ir mes, žmonės, skiepijamės, gydome, izoliuojame susirgusiuosius. Ta pati analogija gamtoje. Čia būtinas visų mūsų veiksmas – gydyti. Jeigu to nedarysime, gamta susirgs.

Mums bando ekstremalūs, nekonstruktyvūs gamtininkai aiškinti, kad čia viskas gerai, lai serga, lai miršta, nors gyvenimą gamtai atidavę specialistai tam priešinasi... O kaip ekstremalai šiuo COVID-19 pandemijos laikotarpiu? Ar esate pasirengę savo vyresnio amžiaus žmones natūraliai atrankai palikti? Lai serga? Lai miršta?! Ar tikrai?

Tai gal pradėkime ne tik patys save, bet ir gamtą saugoti ne deklaratyviai, o iš esmės, visi kartu. Tik bendromis visų pastangomis tai įmanoma.

Asmeniškai jaučiuosi žalesnis negu patys žaliausi Lietuvoje, ir konstatuoju, kad kryptinės paramos, finansavimo šaltiniai gali hipotetiškai sujaukti realybės, juolab darnos supratimą! Tik diskusijose, kompromisų ieškojime gimsta darna.

Dėl aplinkos apsaugos ministro veiksmų nekomentuosiu, bet klaidos akivaizdžios, juolab neprisimenu, kada visos visuomenės grupės taip supriešintos buvo... Tai pragaištingas kelias. O jeigu norime sėkmės gamtai, turime bendradarbiauti visi: ir gamtininkai, ir ornitologai, ir medžiotojai, ir ūkininkai ir valdžia. Priešprieša nieko neišspręs. Tik abipusis supratimas.

Facebook komentarai