Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

LŽŪT vadovas A. Macijauskas: „Dėl ko užsirūkė Šapoka?“

Autorius: Agroeta
Nuotolinio Vyriausybės posėdžio metu finansų ministras Vilius Šapoka užsirūkė.
Nuotolinio Vyriausybės posėdžio metu finansų ministras Vilius Šapoka užsirūkė.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos žemės ūkio tarybos vadovas Aušrys Macijauskas sekmadienį pasidalino įžvalgomis apie mūsų šalies valdžios vyrų reakciją į koronaviruso infekcijos „COVID-19“ sukeltus padarinius šalies ekonomikai. Socialiniuose tinkluose sparčiai dalinamasi šiais šmaikščiais, bet kartu ir rimtais pastebėjimais.

„Lietuvos soctinklų ežerėlyje nuvilnijo vaizdelis su rūkančiu finansų ministru. Visi pasijuokė, pabajeravo, netgi A. Veryga pašmaikštavo. Bet niekas taip ir nesusimąstė, kodėl štai staiga, paprastai labai išlaikytas ir bendravimo etiketo skrupulingai besilaikantis ministras ėmė ir prisidegė cigaretę tiesioginio eterio metu“, – pastebi A. Macijauskas.

Jam ši situacija primena 2008 metų vasaros pabaigą.

„Tuomet lygiai taip pat, kaip ir dabar, tuometinis premjeras G. Kirkilas skaldė bajerius, seimūnai lenktyniavo, kuris pateiks dosnesnį pasiūlymą pensininkams, mamoms ir visiems kitiems gyvenantiems iš biudžeto. Tik vienintelis tuometinis finansų ministras R. Šadžius – toks irgi ale profesionalas – buvo nekalbus. Nors rūkančio jo niekas neužfiksavo, bet negalėčiau pasakyti, kad kas būtų matęs jį trykštantį džiaugsmu. Paprasčiausiai tam džiaugsmui vietos nebuvo, nes ministro darbastalio stalčiai jau buvo pilnai prikimšti ataskaitų, kad 2009 metais Lietuvos ekonomika leisis žemyn su laisvo kritimo pagreičiu. Ir nusileidimas bus kietas. Nes pagalvės išdalintos pensininkams ir biudžetininkams“, – akcentuoja A. Macijauskas.

LŽŪT vadovas nė kiek neabejoja, kad Finansų ministerijoje yra parengtos tiek pesimistines, tiek ir optimistines 2020-2022 metų prognozės, kurios esą jau yra ir ant V Šapokos stalo.

„Tikiuosi, kad šis ministras pademonstruos daugiau profesionalumo nei Rimantas Šadžius ir nenukiš tų ataskaitų į stalčių, bet parodys jas savo šefui Sauliui Skverneliui, Seimui ir Lietuvos žmonėms. Nereikia būti dideliu ekonomistu, užtenka susirasti informacijos apie padėtį darbo rinkoje, NT rinkoje, finansų rinkose, įjungti blaivų protą ir padėtis tampa daugmaž aiški. Tuo labiau ji aiški yra mūsų finansų ministrui. Tai ir nenuostabu, kad žmogus nevalingai paėmė cigaretę ir užsirūkė. Daugelis iš mūsų, matydami tas ataskaitas, nevalingai atsigręžtume į tą kambario vietą, kur laikome daiktus vartojamus atėjus draugams. Bet jau geriau viską žinot ir imtis neatidėliotinų veiksmų, ruoštis tam, kas mūsų laukia rudenį ir ateinančiais metais. Suprantu, kad seimūnams, artėjant rinkimams, labai nesinori pasakyt, kad ateina šikna, bet jei sukišim galvas į smėlį, tai turėsime kitais metais 2009 kvadratu“, – teigia A. Macijauskas.

Facebook komentarai

Belkar