Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lydekaitės paleistos į Žemaitijos nacionalinio parko vandens telkinius

Autorius: Agroeta
Buvo paleista 2700 vnt. paaugintų šiųmečių lydekų.
Buvo paleista 2700 vnt. paaugintų šiųmečių lydekų.
Printer Friendly, PDF & Email

Į Žemaitijos nacionalinio parko vandens telkinius buvo paleista 2700 vnt. paaugintų šiųmečių lydekų. Didindami plėšriųjų žuvų skaičių netiesiogiai geriname ežero ar tvenkinio vandens charakteristikas – daugėja deguonies, vanduo tampa skaidresnis ir kt.

Ilgio ežere paleista 2000 vnt. šių žuvų, Žiedelio ežere - 200 vnt. ir Rotinėnų tvenkinyje - 500 vnt. Paleidžiant žuvis dalyvavo Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos ir Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai.

Lydekos užaugintos Žuvininkystės tarnybos prie LR Žemės ūkio ministerijos Pietų regiono Šilavoto žuvivaisos skyriuje.

Vandens telkinių įžuvinimas vykdomas pagal Žemės ūkio ministerijos patvirtintą ir su Aplinkos ministerija suderintą Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2018–2020 metais programą, kuri parengta pagal mokslininkų  – ichtiologų rekomendacijas. Jų teigimu, vykdomi žuvų išteklių tyrimai rodo, kad mūsų ežeruose labai trūksta plėšriųjų žuvų.

Pastarosios yra išgaudomos, jų mažėja  dėl nerštaviečių stygiaus pavasarį ir kitų priežasčių. Tuomet vandens telkiniuose  pradeda daugėti smulkių  karosų, kuojų, plakių, aukšlių ir kitų karpinių žuvų, kurių mitybos ypatumai ir maisto likučiai skatina vandens „žydėjimą“.

Didindami plėšriųjų žuvų skaičių netiesiogiai geriname ežero ar tvenkinio vandens charakteristikas – daugėja deguonies, vanduo tampa skaidresnis ir kt.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos informacija


 

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA