Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lūšys įžūlėja: sodybose puldinėja gyvulius

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Lūšis.
Lūšis.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiaulių apskrityje, kaip ir visoje Lietuvoje, vis dažniau užfiksuojama į Raudonąją knygą įrašytų gyvūnų – lūšių.

Praėjusį mėnesį Joniškio rajone, Žagarės regioninio parko teritorijoje, prie gyvenamųjų sodybų, sugautos dvi lūšys, nors kelerius metus šių gyvūnų nebuvo pastebėta. Pasak gamtininkų, sveika lūšis, kaip ir kiti laukiniai žvėrys, žmonių vengia. Neįprastai gali elgtis ligotos lūšys arba jų jaunikliai.  

Ne sykį į vienkiemį netoli Žagarės atsėlinusi lūšis ėmė puldinėti net gyvulius. Lūšį pavyko nufotografuoti Žagarės regioninio parko direkcijos ekologui Sauliui Mitrikui.

Nekviesta viešnia, pasitelkus Medžiotojų ir žvejų draugiją bei gamtosaugininkus, buvo sugauta. Tačiau po savaitės visai netoli pirmosios sodybos buvo pastebėta dar viena lūšis. Gyvūnui irgi nepavyko pasprukti. 

Tokie lūšių vizitai arčiau žmonių, pasak gamtininkų, reiškia pirmiausia lūšių populiacijos padidėjimą. Lūšis ne sykį matę ir Kelmės rajono medžiotojai, laukdami žvėrių bokšteliuose. Kelmės rajono Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vitalijus Leskauskas pasakojo, jog lūšių pastebėta Šaukėnų krašte, netoli Vidsodžio.

„Medžiotojai prie medžiojimo, šėrimo vietų daug kur yra įsirengę kamerų, lūšys taip ir „prisifotografuoja“, – sakė. Pasak V. Leskausko, Kelmės rajone niekas nesiskundė lūšių padaryta žala, į sodybas šie gyvūnai neina.

Joniškio rajone pagauta viena lūšių nuvežta į Žvėrinčių, kita paleista nuošalioje rezervato vietoje. Ir pirmoji lūšis ateityje turėtų būti paleista į jai natūralią aplinką.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA