Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

LŪS pirmininkas: argumentai ir sveikas protas nugalėjo

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius.
LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministerija šią savaitę ėmėsi konkrečių žingsnių: pirmiausia nusprendė metams atidėti reikalavimą palikti ne mažesnes kaip 3 metų pločio palaukes šalia ūkininkų laukuose esančių melioracijos griovių, vėliau atsirado ir siūlymas  žemės ir maisto ūkį pripažinti strategiškai svarbiais nacionaliniam saugumui sektoriais ir tai apibrėžti teisės aktais, Vyriausybei pateikus Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo pakeitimo projektą.

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Raimundas Juknevičius žemės ūkio ministerijos sprendimą ir siūlymą vadina žingsniais pirmyn, džiaugėsi, jog nugalėjo argumentai ir sveikas protas.

Ūkininkai buvo klaidinami

LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius tvirtino, jog dėl 3 metrų pločio palaukių šalia melioracijos griovių laukuose žemės ūkio ministerija klaidino ūkininkus. Reikalaudama palikti palaukes, ministerija tam neturėjo jokio teisinio pagrindo. Nepatvirtintas dar ir Strateginis  planas.

„Demokratinėje valstybėje procesai vyksta ir turi vykti pagal įstatymą, teisė aktas. Labiausiai keista buvo todėl, kad reikalavimai prasilenkė su pasaulinės maisto krizės sprendimo būdais. Lietuva dėl abejotinų tikslų buvo sumąsčiusi maisto gamybą sumažinti. Iš žemės ūkio ministerijos skirtingų valdininkų girdėjosi tikrovės neatitinkanti informacija, neva, dirbamos žemės plotai dėl paliktų 3 metrų palaukių sumažėtų penkias tūkstančiais hektarų, gal – penkiolika tūkstančių hektarų. Mes, savo metodais vadovaudamiesi, apskaičiavome, jog plotas sumažėtų visais 30 tūkstančių hektarų“, – sakė R. Juknevičius.

Kadangi septyniuose Lietuvos rajonuose prasidėjusi rapsų sėja, LŪS sulaukė nemažai ūkininkų paklausimų, ar palikti palaukes, ar ne. Dabar neaiški situacija išsisprendė. Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas 3 metrų pločio palaukių atidėjimo reikalavimo atidėjimą metams pavadino argumentų ir sveiko proto pergale. Toks sprendimas labai svarbus ūkininkams, yra neabejotinai, pasak Raimundo Juknevičiaus, žingsnis į priekį.

Siūlymas – pavėluotas, bet sveikintinas  

Siūlymas pripažinti žemės ir maisto ūkį strategiškai svarbiais nacionaliniam saugumui sektoriais, pasak R. Juknevičiaus turėjo būti pateiktas ir klausimas išspręsta gerokai anksčiau, tik prasidėjus karui Ukrainoje.

„Europos komisija maždaug dar pavasarį apsirūpinimą maistu pripažino strategiškai svarbiu visai  Europai. Reikėjo ir Lietuvai ilgai nelaukus apsispręsti.

Kol kas dabartinis apsisprendimas yra tik siūlymas pripažinti. Klausimas kelsis į Seimo rudens sesiją. Gali atsitikti, jog priimtas teisės aktas nesutaps su siūlymu, bet tikiuosi, jog taip nebus“, – svarstė LŪS pirmininkas.

R. Juknevičiaus teigimu, Lietuva gali būti kosmoso, lazerių technologijų. Tačiau žemės ir maisto ūkis, pripažintas strategiškai svarbiais sektoriais, leistų išlaikyti ūkinių subjektų gyvybingumą, mažų mažiausiai ekonomikos stabilumą.

„Karas dar kartą priminė, kas kiekvienai valstybei yra svarbiausia. Labai teisingas yra posakis, jog „nemaitinantys savo kariuomenės, maitina svetimą“. Panašiai yra ir su apsirūpinimu maistu. Apie tai esame kalbėję su Premjere, rašę įvairius raštus“, –  sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius.    

Facebook komentarai

bas

a