Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Linos ir Raimondo valdose – nuo alpakų ūkio iki Zoologijos sodo

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Raimondas Neverdauskas
Raimondas Neverdauskas
Printer Friendly, PDF & Email

Šiaulių rajone, etnografiniame Dargaičių kaime įsikūrę Lina ir Raimondas Neverdauskai augina apie šimtą alpakų, pernai įregistravo ir Dargaičių zoologijos sodą. Vieninteliame privačiame zoologijos sode Šiaulių rajone – tikras gyvūnų margumynas. Be jau minėtų alpakų erdvioje, apie tris hektarus užimančioje teritorijoje gyvena įvairiausios ožkos, avys, danieliai, elniai. Net dvikupris kupranugaris.

Šimtas alpakų ir kupranugaris

Vieninteliame Šiaulių rajone privačiame zoologijos sode Dargaičiuose – tikras gyvūnų margumynas. Iš pradžių atrodo neįprastas miniatiūrinių ožkų, juodnosių avių, alpakų, danielių ir kitų gyvūnų jaukumas. Pripratę prie žmonių dėmesio, zoologijos sodo gyventojai drąsiai apžiūrinėja kiekvieną lankytoją, nesidrovi prašyti skanėstų.

Gyvūnai zoologijos sode gyvena labai erdviai ir draugiškai. Tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų akis bei širdis džiugina miniatiūrinės Kveslandų salų avytės, miniatiūrinės Zebu karvės, išaugančios kiek daugiau negu metrą ir sveriančios vos per šimtą kilogramų. Tarp daugmaž įprastų lietuvio akiai gyvūnų  – ir išdidus, bet visai nebaugus dvikupris kupranugaris.  Alpakų – visas šimtas. Baltų, rudų, juodų.  Alpakų ūkio ir zoologijos sodo savininkas Raimondas Neverdauskas džiaugėsi, jog lankytojai gali ne tik iš tolo į gyvūnus žiūrėti ir jais gėrėtis, bet ir prieiti prie jų, paglostyti, pašerti, bendrauti. Gyvūnams tokios laikymo sąlygos nėra labai nuo tikrosios laisvės nutolusios. Tiesa, jie aptverti, bet ganosi patys.

Nors zoologijos sodas Dargaičiuose veikia neseniai, jau yra žinomas ne tik Šiaulių rajone. Į etnografinio kaimelio pakraštį suka žmonės iš įvairiausių vietovių.

Alpakas pradėjo auginti dėl žmonos pomėgio

Didžiausią dalį zoologijos sodo sudarančias alpakas R. Neverdauskas augina, veisia ir parduoda. Paklausa – nemaža. Kas metai iš Dargaičių pas naujus šeimininkus iškeliauja apie 40 alpakiukų. Vieno mažylio kaina – apie 800 eurų. Kažkada už kiekvieną alpakos jauniklį jų augintojas įsigydamas mokėjo po 17 tūkstančių litų.

„Jei ne žmonos pomėgis velti iš vilnos, tikrai alpakų nebūčiau auginęs. Ne visų avių vilna tinkama velti. Žmona  Vilniuje lankė vėlimo iš vilnos kursus, ten jai patarė pabandyti velti iš alpakų vilnos. Parsivežė baltos, rudos ir juodos vilnos. Velti sekėsi puikiai. Bet nebuvo lengva tokios vilnos įsigyti. Todėl po truputį alpakas ir pradėjome auginti“, – pasakojo.

Iki tol Neverdauskai gyveno mieste. Raimondas Neverdauskas ne vienerius metus atidavė kartingų sportui. Prieš šešerius metus pradėję Dargaičiuose auginti alpakas, nusprendė keltis į kaimą. Pabodo iš miesto važinėti.

„Šalia namų – daili pievutė. Pirmiausia parsivežėme tris alpakas, vėliau banda pagausėjo. Dabar alpakų jau visas šimtas“, – sakė R. Neverdauskas.

Alpakos, pasak šeimininko, nėra lepūs gyvūnai,  jų kilmė – Pietų Amerikos šalys:  Peru, Argentina, Čilė. Iš pastarosios pirmosios alpakos ir parskraidintos į Lietuvą, į Neverdauskų ūkį.  Nuo vienos alpakos nukerpama apie 3,5 kilogramo vilnos.

Miestą iškeitęs į kaimą, kartingus – į ūkį, Raimondas Neverdauskas sakė esantis tikrai laimingas žmogus. Ir kol kas nesvarsto apie kitokius gyvenimo pakeitimus. „Gyvūnai man teikia džiaugsmą, malonu jais rūpintis“, – šypsojosi.         

Facebook komentarai