Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Linkėjimai Lietuvos žemės ūkiui 2020 m.

Autorius: prof. dr. Astrida MICEIKIENĖ, VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė
Printer Friendly, PDF & Email

Baigėme dar vienus metus. Kokie jie buvo Lietuvos žemės ūkiui? Pilni iššūkių ir pokyčių, naujienų ir netikėtumų.  Naujieji metai – laikas, kuomet kiekvienas apmąsto kas pasiekta ir kas laukia ateityje.

Žemės ūkio verslui kiti metai, ko gero, bus ne mažesnių iššūkių ir pokyčių metais. Šio verslo svarba pasaulyje tik didėja. Ūkininkavimas nėra tik maisto produktų gaminimas. Jis svarbus kaimo bendruomenėms ir jose gyvenantiems žmonėms, kraštovaizdžiui ir vertingiems gamtos ištekliams. Jis svarbus ir miesto gyventojams, norintiems valgyti sveikus maisto produktus, ilsėtis švarioje aplinkoje ir gyventi saugioje aplinkoje.

Žemės ūkio verslas saugo kraštovaizdžio gyvybingumą ir kaimišką gyvenimo būdą. Jei nebeliktų nei ūkių, nei ūkininkų, nei žemės ūkio verslo įmonių, labai nukentėtų mūsų kaimai ir miesteliai. Kaime su žemės ūkio veikla susiję daug darbo vietų, jiems reikia įrangos, pastatų, degalų, trąšų ir veterinarų paslaugų. Šiuose sektoriuose dirba daug žmonių, be to žmonės ruošia, perdirba ir pakuoja maisto ir kitus iš vietos išteklių pagamintus produktus. Dar kiti sandėliuoja, transportuoja ir parduoda pagamintus produktus.

Žemės ūkio verslas geriausiai žino, kad reikia rūpintis gamtos ištekliais – juk nuo jų priklauso kasdienis jų gyvenimas. Žemės ūkio verslininkams tenka dvejopas uždavinys: gaminti maisto produktus ir tuo pačiu metu apsaugoti gamtą bei išsaugoti biologinę įvairovę, išlaikyti švarią ir sveiką aplinką ateinančioms kartoms.

Linkiu ateinančiais metais Lietuvos ūkininkams, žemės ūkio įmonėms išlaikyti žemės ūkio verslą ir jį plėtoti, priimti iššūkius ir juos įveikti. Linkiu suvienyti žinias bei gebėjimus ir kurti tokį pat modernų žemės ūkį, koks jis buvo iki šiol.

Kurkite ir vystykite prekinius ženklus, kurie būtų žinomi Europoje ir pasaulyje. Įsisavinkite naujas technologijas, kurios leistų padidinti darbo našumą, atlaisvintų žmones nuo rutininių darbų ir suteiktų galimybes vystyti naujus produktus.

Žemės ūkio verslas yra ir bus vienas perspektyviausių Lietuvos verslų, kuris aprūpina ištekliais ir kitus verslus. Tad būkite lyderiais, o mokslininkai prisidės prie to naujų žinių ir technologijų kūrimu. Kurkime kartu bioekonomikos verslą.

Kartu mes galime daugiau. 

Facebook komentarai