Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lietuvos žemdirbiai šalies rinką pajėgūs aprūpinti ir daržovėmis, ir kiaušiniais, ir kitais produktais

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Šiaulių rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius teigė kol kas nejaučiantis didelio žemdirbių nerimo. Ir pats nepraranda optimizmo.
Šiaulių rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius teigė kol kas nejaučiantis didelio žemdirbių nerimo. Ir pats nepraranda optimizmo.
Printer Friendly, PDF & Email

Koronavirusui siautėjant po Europą, karantino sąlygomis gyvenančios Lietuvos gyvenimas smarkiai keičiasi, įvairiose srityse daugėja nerimo. Tačiau, pasak Šiaulių rajono žemės ūkio skyriaus vedėjo Saulius Darginavičiaus, bent jau kol kas rajono žemdirbiai elgiasi ramiai.

„Grūdinių kultūrų augintojams labiausiai rūpėjo, kada žiema baigsis, ar dar sulauksime šalčių. Panašu, kad pavasaris vis labiau įsitvirtina, nors didysis darbymetis prasidės dar negreitai. Esu tikras: Lietuvos žemdirbiai šalies rinką pajėgūs aprūpinti ir daržovėmis, ir kiaušiniais, ir kitais produktais“, – sakė. 

Sėja – už gero mėnesio

Priklausomai nuo oro maždaug už gero mėnesio žemdirbiams prasidės didysis darbymetis – sėja. Pirmiausi į laukus išvažiuos smėlingų, sausesnių žemių savininkai. Skuba, pasak Šiaulių rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjo Sauliaus Darginavičiaus, šiuo atveju žalinga. Šlapia dirva bus išvažinėjama, ir tiek.

„Greitu laiku prasidės ankstyvųjų bulvių sodinimas. Gal kuris ūkininkas jau ir pradėjo? Bet apskritai dar reikia daug sausų, šiltų orų, kad žemę būtų galima dirbti“, – sakė.

S. Darginavičiaus įsitikinimu, žemdirbiai ir įprastais metais kiekvieno metų laiko laukia su nerimu, nes niekuomet neaišku, ar gamta bus palanki. Koronaviruso akivaizdoje nerimas kiek kitoks, ši pandemija apėmusi visas sritis.

“Be to, vienaip elgiasi ir jaučiasi stambūs ūkininkai ir „mažiukai“. Pastariesiems visuomet kyla daugiau rūpesčių, jie susiduria su daugiau iššūkių. Bet, bendraujant tiek su vienais, tiek su kitais, žmonės nepanikuoja. Beveik garantuotai gero pelno nė viena žemės ūkio šaka ir nesitiki sulaukti, bet pasistengs sunkmetį išgyventi“, – žemdirbių nuotaikomis dalijosi vedėjas.

Problemų dėl trąšų, pasak S. Darginavičiaus, nekyla nė vienam žemdirbiui, su kuriuo teko bendrauti. „Dauguma buvo nusipirkę jau anksčiau. Trąšas atveža, kiek pasakojo“, – tvirtino Žemės ūkio skyriaus vedėjas.

Problemų mato tik dėl kiaulienos  

Svarstant įvairiausius galimus koronaviruso pasekmių scenarijus, pasigirsta teiginių, jog patiems Lietuvos ūkininkams tektų užauginta ir perdirbta produkcija stengtis išmaitinti savos šalies  žmones.  

„Jei tikrai atsitiktų ir taip, kad sienos tarp valstybių užsivertų ilgam, net maisto produktai nebebūtų  įvežami, aš net neabejoju, kad Lietuvoje niekas nejaustų maisto trūkumo ar badautų. Tektų tik kitaip persigrupuoti“, – sakė Saulius Darginavičius. Ir pateikia pavyzdį: nemažai pieno ir jo produktų Iš Lietuvos iškeliauja svetur, bet ir įsivežama iš kitų šalių. Neišvežus, pienas liktų šalies rinkoje.

„Dėl kainų – kita kalba. Kokybiškas pienas ir kainuotų atitinkamai. Bet toks pienas dvejus metus juk negalioja...“, – svarstė.

Šiaulių rajono žemės ūkio skyriaus vedėja įsitikinęs, jog lietuviai žemdirbiai sugebės užauginti reikiamą kiekį bulvių, kitų daržovių, nepritrūks ir miltų, paukštienos, jautienos, kiaušinių. Šiaulių rajone yra pieninių bandų turėtojų, ir daržovių, grūdų ar paukščių augintojų.  Problemų gali kilti nebent dėl lietuviškos kiaulienos. Dėl afrikinio kiaulių maro stambių kiaulių augintojų aplinkui Šiaulius nebelikę, kiaules augina tik pavieniai žmonės savo reikmėms.    

Facebook komentarai