Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lietuvos stendas Berlyne – ne tik maisto produktų, bet ir politinių susitikimų vieta

Autorius: Agroeta
Pasirašomi susitarimai.
Pasirašomi susitarimai.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis šiandien Berlyne (Vokietija) susitiko su Moldovos ir Ukrainos delegacijų vadovais, su kuriais aptarė aktualiausius žemės ūkio klausimus. Pirmieji tarptautinėje žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė 2020“ įrengtame Lietuvos stende apsilankė Vokietijos žemės ūkio ministrė Julija Kliokner, ES žemės ūkio komisaras Janušas Vojciechovskis ir Berlyno meras Michaelis Miuleris.

Susitikime su Moldovos žemės ūkio, regioninės plėtros ir aplinkos ministru Ion Perju aptarti svarbiausi abiem šalims žemės ūkio klausimai ir pasirašytas dvišalis 2020–2022 m. veiklos planas, numatantis artimiausių metų bendradarbiavimo gaires. 

Lietuvos žemės ūkio ministras A. Palionis susitikime pabrėžė, kad Lietuva yra patikima Moldovos kelio į Europą partnerė ir rėmėja.

 „Žemės ūkis yra labai svarbus abiejų šalių ekonomikai. Lietuva aktyvai dirba ir padeda Moldovai suderinti teisės aktus su Europos Sąjungos reikalavimais. Daug su žemės ūkiu susijusių projektų jau atlikta, džiaugiamės galėdami padėti ir toliau“, - teigia ministras A. Palionis.

Abu ministrai pripažįsta, kad tiek politiniame, tiek ekonominiame lygmenyje yra dar daug neišnaudoto potencialo.

„Moldova labai vertina Lietuvos pastangas, džiaugiamės glaudžiu bendradarbiavimu, Lietuvos patirtis mums yra labai svarbi, todėl labai vertiname jūsų specialistų, profesionalų pagalbą“, - dėkojo Moldovos žemės ūkio, regioninės plėtros ir aplinkos ministras, pakvietęs Lietuvos žemės ūkio ministrą atvykti į Moldovą.

Lietuva ir toliau rems Ukrainą

Su Ukrainos ekonomikos plėtros, prekybos ir žemės ūkio viceministru Taras Kachka aptarti žemės ūkio reformos, maisto saugos klausimai bei plačios apimties laisvos prekybos susitarimo įgyvendinimas.

Susitikime pasidžiaugta sėkmingai įgyvendintais dvišaliais projektais tarp atsakingų nacionalinių institucijų, anot žemės ūkio ministro A. Palionio, Lietuva ir toliau pasirengusi teikti techninę ir ekspertinę pagalbą Ukrainai tęsiant Asociacijos susitarime su ES numatytas vidaus reformas.

Kalbėdamas apie Ukrainos laukiančius iššūkius, Ukrainos žemės ūkio viceministras akcentavo sklandaus prekių judėjimo ir logistikos klausimus. Augant dvišalei ES ir Ukrainos prekybai žemės ūkio ir maisto produktais, kyla iššūkių operatyviai transportuoti produkciją, todėl kaip vieną išeičių mato galimybę dar daugiau savo produkcijos eksportuoti per Klaipėdos jūsų uostą.

Ministras Palionis pasiūlė Lietuvos ekspertų pagalbą baigiant Ukrainos žemės reformą, Ukrainos atstovas pabrėžė, kad Lietuvos patirtis labai vertinama ir jos specialistų pagalba visada laukiama.

Ukrainos atstovas padėkojo už nuoseklią paramą bei pabrėžė, kad Lietuva yra vienas patikimiausių partnerių ir tiki, kad ekonominiai ir prekybiniai ryšiai tarp šalių toliau tik stiprės.

„Lietuva ir toliau visapusiškai rems Ukrainos žmones nelengvame jų kelyje, džiaugiamės artimus ir šiltu abiejų šalių bendradarbiavimu, tikimės, kad abiejų šalių pastangos duos dar geresnių rezultatų mūsų šalių žmonėms“, - po susitikimo kalbėjo žemės ūkio ministras A. Palionis.

Facebook komentarai