Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lietuvos maisto produktams po truputį atkeliami vartai į 263 mln. gyventojų rinką, Indonezija siekia aktyvesnio kontakto

Autorius: Agroeta
Vizito akimirka.
Vizito akimirka.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuviškiems maisto produktams po truputį veriasi didžiulė Indonezijos rinka. Tokią išvadą galima daryti po žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto vizito šioje 263 mln. gyventojų rinką turinčioje valstybėje.

Vizito metu buvo sprendžiami lietuviškų maisto produktų eksporto leidimų klausimai, taip pat – Halal leidimų procedūros. .

Buvo aptartos ir intensyvesnio pieno bei kiaušinių produktų eksporto galimybės, nes būtent šių maisto produktų vartojimas šioje Pietryčių Azijos šalyje ženkliai didėja. Sutarta nedelsiant imtis reikiamų sertifikatų suderinimo procedūrų.

Šiuo metu pieno produktų eksporto leidimus į Indoneziją siekia gauti 14 mūsų šalies įmonių. Vienos iš jų reikalingų dokumentų vertinimas yra baigtas, dar dviejų procedūros greitai bus baigtos. Įmonių auditus numatoma atlikti jau kitais metais.

Lietuviškų maisto produktų eksporto galimybėms, pristatymui ir sklaidai Indonezijoje daugiausia dėmesio buvo skirta ir susitikime su Lietuvos garbės konsulu S. Kadarisman. Konsulatas pasirengęs bendradarbiauti su Lietuvos įmonėmis ir teikti pagalbą rinkos atvėrimo klausimais.

Šiuo metu didžiąją dalį į Indoneziją eksportuojamos lietuviškos žemės ūkio produkcijos sudaro išrūgų miltai – jų per šiuos metus iki gruodžio pradžios buvo išvežta daugiau kaip 5 tūkst. t, taip pat eksportuota beveik 62 t sūrių, 150 t maistinių pieno miltų, 209 t šunų, kačių ėdalo ir kt.

Susitikime su ES atstovybės vadovu ambasadoriumi V. Piket viceministras E. Gustas aptarė ES-Indonezijos derybas dėl laisvos prekybos susitarimo bei ES pastangos harmonizuoti eksporto leidimų išdavimą, tuo palengvinant valstybių narių prieigą prie šios rinkos. Išsakyti Lietuvos prioritetai dėl maisto produktų rinkos atvėrimo.

Facebook komentarai