Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lietuvos įmonės pernai pagamino daugiausiai pieno produktų Baltijos šalyse

Autorius: BNS
Sūriai
Sūriai
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės pernai pagamino pieno produktų, kiek Latvija ir Estija kartu sudėjus. Iš Lietuvos ūkių supirkta 1,35 mln. tonų natūralaus pieno, Latvijos prekiniai ūkiai pagamino 0,78 mln. tonų, o Estijos – 0,76 mln. tonų pieno, pranešė tris didžiąsias šalies pieno perdirbimo bendroves – „Pieno žvaigždes“, Vilkyškių pieninę ir „Rokiškio sūrį“ – vienijanti asociacija Pieno centras.

Pasak asociacijos vadovo Egidijaus Simonio, Baltijos valstybių ūkiuose iš viso primelžta beveik 2,9 mln. tonų pieno, iš jo 1,7 mln. tonų perdirbta Lietuvos įmonėse.

„Lietuvos perdirbėjai, palyginti su 2018 metais, pernai išlaikė tas pačias gamybos apimtis. Pažymėtina, kad pernai perdirbime išaugo Lietuvos ūkiuose primelžto pieno dalis, o importuotos žaliavos kiekis šiek tiek sumažėjo“, – pranešime sakė E. Simonis.

Pasak jo, pernai Lietuvoje perdirbta daugiau kaip 95 proc. lietuviško pieno, o likusią dalį ūkiai eksportavo.

„Nepaisant to, kad perdirbamas beveik visas šalyje superkamas pienas, dėl išvystytos pieno pramonės ir aktyvaus gaminių eksporto Lietuvoje pieno perdirbama gerokai daugiau, nei jo pagaminama prekiniuose šalies ūkiuose. Mūsų gamyklos nuolat susiduria su vietinio pieno trūkumu, todėl žaliava importuojama iš Latvijos ir Estijos“, – sakė E. Simonis.

Praėjusiais metais Lietuvoje natūralaus pieno supirkimo kaina stambiems tiekėjams buvo aukščiausia, palyginti su vidutinėmis importuoto ir eksportuoto pieno kainomis, todėl daugiau lietuviško žalio pieno liko vidaus perdirbimo rinkoje.

2019 metais vidutinė metinė importuoto į Lietuvą pieno kaina stambiesiems tiekėjams siekė 313,5 eurus už toną, kai Lietuvoje stambiesiems žaliavos statytojams mokėtas 325,7 eurų vidurkis. Eksportuoto lietuviško pieno kainos vidurkis pernai buvo 323,7 eurai už toną.

Facebook komentarai