Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lietuvoje koronavirusinė infekcija nustatyta beveik 600 žmonių (papildyta)

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 581 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Per kovo 31 dieną ištirti 1 849 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 12 574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga užsiminė, kad kol kas nepavyksta numatytu laiku ištirti visų ėminių – tyrimo laukia apie 1 800 ėminių. Tačiau tikimasi, kad pradėjus tyrimus daryti didesniame kiekyje laboratorijų, procesas vyks greičiau. Be to, šiandien Vyriausybei yra siūloma dar labiau suvaržyti keliones į Lietuvą, todėl tyrimams ėminių turėtų būti dar mažiau ir laboratorijos suspės laiku susidoroti su darbo krūviais.  

Kaip jau buvo skelbta, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti aštuoni mirties nuo koronaviruso atvejai, septyni žmonės pasveiko.

Šiandien spaudos konferencijoje A. Veryga minėjo, jog stacionarizuoti yra 108 pacientai. Vienuolikos iš jų būklė yra sunki – 8 yra reanimacijoje, prijungus deguonies aparatus, 3 atvejais – prijungus dirbtinius plaučių ventiliatorius. Dar 28 atvejais pacientams taip pat yra prijungtas deguonies tiekimas, tačiau šie atvejai nelaikomi sunkiais.

Šiuo metu daugiausia koronaviruso infekcijos atvejų yra registruota Vilniuje (114), Kaune (34), Klaipėdoje (32), Ukmergėje (28), Biržuose (10), Joniškyje (8), Šiauliuose bei Alytuje (po 5). Kituose rajonuose bei miestuose tokių atvejų registruota po 1 – 2.

Kaip pranešė Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centras, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus duomenimis, Kelmės rajone nustatytas pirmasis koronavirusu užsikrėtęs asmuo. Jis nepriklauso rizikos grupei, saviizoliuojasi savo namuose. Visi kontaktai, kuriuos turėjo asmuo, nustatyti.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, t. y. maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Facebook komentarai