Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lietuvoje gali iškilti saulės ir vėjo jėgainės už Vokietijos pinigus

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, spalio 4 d.) Vokietijos vyriausybė ruošia Atsinaujinančios energetikos įstatymo projektą, kuriame numatoma galimybė vėjo ir saulės energetikos plėtrą įgyvendinti kitose šalyse, praneša dienraštis „Der Spiegel".

Priėmus šį įstatymą, Lietuvoje veikiančios energetikos kompanijos galėtų pretenduoti į paramą vėjo ir saulės jėgainių įrengimui ne Vokietijos teritorijoje.

Šis įstatymo projektas yra žingsnis link ES strategijos, kurioje numatyta sukurti vientisą bendrijos energetikos rinką, įgyvendinimo. Numatoma, kad saulės ir vėjo energetikos kompanijos, kurios jėgainių parkus stato ne Vokietijoje, galėtų dalyvauti atviruose aukcionuose ir pretenduoti į 5 proc. šios šalies planuojamos metinės naujų jėgainių galios. Šiuo metu Vokietijoje ji siekia 2,5 GW.

Vokietijos vyriausybė tikisi, kad tokia nuostata dar labiau padidins konkurenciją žaliosios energetikos rinkoje bei prisidės prie elektros kainų mažėjimo.

Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) direktorius Aistis Radavičius sako, kad tai galėtų būti reali alternatyva šiuo metu naudojamoms Lietuvos biudžeto lėšoms.

„Vokietijai priėmus tokį sprendimą, atsivertų puiki galimybė iš šios šalies sulaukti paramos vėjo jėgainių parkų statybai. Tai galėtų būti alternatyva plėtoti atsinaujinančią energetiką nenaudojant valstybės lėšų. Lietuvoje yra visos sąlygos vėjo energetikai sausumoje ir jūroje plėtoti, o parkų įrengimo kaštai gali būti mažesni nei pačioje Vokietijoje", - teigia jis.

Vokietijos ministrų kabinetas dėl įstatymo balsuos ateinantį kovą, Bundestage jis turėtų būti svarstomas birželį, o konkursai galėtų prasidėti jau kitais metais.

Numatoma, kad pagal tokį patį principą Vokietijos atsinaujinančios energetikos kompanijos galės dalyvauti kitų ES šalių aukcionuose.

vejojegaines

Facebook komentarai