Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lietuviškų trąšų gamintoja atidžiai seka įvykius aplink JAV ir Irano konfliktą

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Q. Soleimani likvidavimas sukėlė didžiulę įtampą tarp JAV ir Irano.
Q. Soleimani likvidavimas sukėlė didžiulę įtampą tarp JAV ir Irano.
Printer Friendly, PDF & Email

JAV prezidento Donald Trump‘o sprendimas nužudyti Irano sukarintų Kudso (Jeruzalės) pajėgų vadą generolą majorą Qasem‘ą Soleimani gali atsirūgti ir kai kuriems Lietuvos agroverslo atstovams. Prekybiniai ryšiai su Iranu kol kas nėra itin tamprūs, tačiau jei įtampa tarp JAV ir Irano dar labiau įkais, netiesiogiai šią priešpriešą pajus ir lietuviai.

Qasem‘as Soleimani, vadintas antruoju įtakingiausiu asmeniu Irane, buvo nukautas per JAV oro antskrydį ankstų penktadienio rytą netoli Bagdado (Irakas) tarptautinio oro uosto.

Kai kurios avialinijos jau atšaukė skrydžius iš Bagdado ir į jį.

Pasak biotechnologijų bendrovės „Biodinamika“ direktoriaus Artūro Vasiljevo, prekybiniai ryšiai su įmonės partneriais kol kas vykdomi be jokių pakitimų. „Jie žada vykdyti kontraktą, tad kol kas viskas be pakitimų“, – portalui „Agroeta“ sakė A. Vasiljevas.

„Biodinamika“ yra grynai lietuviško kapitalo bendrovė ir nuo 2015 metų gamina organines birias granuliuotas ir skystas koncentruotas trąšas iš mėsinių galvijų mėšlo komposto. Per neįtikėtinai trumpą laiką, tai yra dvejus metus, šios bendrovės gaminamos skystos organinės trąšos „Agrolinija-S“ išpopuliarėjo ir Lietuvoje, ir užsienyje. Apie 60 proc. produkcijos įmonė eksportuoja į  Lenkiją, Iraką, Vokietiją, Olandiją ir Kazachstaną.

2019-ųjų rudenį pirmoji 20 000 litrų „Agrolinija-S“ siunta iškeliavo į Iraką. Šioje Artimųjų rytų šalyje per metus nuimami net keturi derliai, vadinasi, ir trąšų reikia vis daugiau. Po Naujųjų metų buvo suplanuota išsiųsti ir antrąją siuntą. A. Vasiljevas viliasi, kad įtampa tarp JAV ir Irano nesukliudys verslo ryšiams. Tuo jis įsitikino pasikalbėjęs su partneriais irakiečiais.

„Partneriai veiklą vykdo daugiausiai Kurdistane. Tai regionas Irako šiaurėje. Ten viskas ramu ir kol kas be pokyčių. Kituose regionuose jaučiasi įtampa. Viskas labai priklausys, kokio keršto imsis Iranas, nes yra nuomonių, kad gali prasidėti karas tarp Irano ir JAV. Štai tada bus nekažką...“, – pasakojo A. Vasiljevas.

Po Q. Soleimani likvidavimo Irano aukščiausias lyderis ajatola Ali Khamenei pažadėjo „žiauriai atkeršyti“ už jo nužudymą ir paskelbė trijų dienų gedulą.

Sekmadienį Q. Soleimani kūnas atgabentas į Teheraną, kur vyks atsisveikinimo su juo ceremonija.

Savo ruožtu JAV prezidentas D. Trump‘as įspėjo Irano nesiimti atsakomųjų veiksmų. Socialiniame tinkle „Twitter“ jis parašė: „Jei jie vėl smogs, ko rimtai patarčiau nedaryti, smogsime jiems smarkiau nei kada nors anksčiau!“

Facebook komentarai