Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Lenkijos Seimas uždraudė auginti gyvūnus kailiams, nustatyta ir kada galima laikyti gyvūnus pririštus

Autorius: Agroeta
Lenkijoje kailinių žvėrelių verslui ateina liūdnos dienos.
Lenkijoje kailinių žvėrelių verslui ateina liūdnos dienos.
Printer Friendly, PDF & Email

Lenkijos Seimas didele balsų persvara priėmė istorinį sprendimą, draudžiantį auginti kailinius žvėrelius ir gyvulius ritualiniais tikslais. Už tokią įstatymo pataisą balsavo 356 deputatai, 75 buvo prieš, o dar 18 jų susilaikė. Ši įstatymo pataisa dabar keliaus į Senatą ir jeigu šis pritars, naujas įstatymo reglamentavimas įsigalios lygiai po metų dėl kailinių žvėrelių, o kitos nuostatos – po pusmečio. Senatas gali vetuoti bet kurį Seimo įstatymą, tačiau abejojama, ar taip nutiks.

Vadovaujantis įstatymo pataisa, draudžiama šalyje auginti gyvūnus kailiams, išskyrus triušius.

Savo ruožtu religinės bendruomenės, jei joms bus atsisakoma suteikti teisę skersti gyvūnus religinėms reikmėms, galės pretenduoti į Vyriausybės skiriamą kompensaciją.

Dar įdomiau tai, kad vadovaujantis įstatymo pataisa, draudžiama bus naminius gyvūnus laikyti pririštus ilgiau kaip 12 valandų, o laikino pririšimo atveju diržo ilgis turės būti ne trumpesnis nei 6 metrai. Esą taip turi būti užtikrintas ne mažiau kaip 20 kv. metrų plotas gyvūnui. Kol kas nežinoma, kaip šių nuostatų laikysis kaimo gyventojai, kurie šunis riša prie būdos.

Facebook komentarai